Kawa w ciąży - czy można pić kawę w ciąży

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Kawa w ciąży - czy można pić kawę w ciąży

Postautor: kosia » 26 cze 2017, 20:27

jak to jest z tą kawą w ciązy? dopiero się staramy ale już myślę zeby zacząć walczyć z moim największym nałogiem, uwielbiam ten smak i czasami dobijam nawet do 5 filiżanek dziennie, to chyhba nie jest dobre dla dziecka??
kosia

Re: kawa w ciąży

Postautor: ElzbietaKorcz » 27 cze 2017, 13:09

Jeśli nie jesteś w stanie całkowicie zrezygnować z kawy proponowałabym jej ograniczenie do filiżanki. Mówi się, że bezpieczną i maksymalną dawką dla kobiet w ciąży jest 200-300 mg kofeiny. Są to 2-3 filiżanki niezbyt mocnej kawy. Musisz pamiętać, że kofeina znajduje się również w herbacie, czekoladzie oraz napojach.
ElzbietaKorcz

Re: kawa w ciąży

Postautor: saletaarka » 17 lip 2017, 15:53

zamiast kawy możesz sobie kupić w rossmanie mama coffee, jest kilka smaków i to możesz pić bez obaw, bo nie ma kofeiny i też dodatkowo ma witaminy, na laktację też pomaga :) ja całą ciążę to piłam, łatwo było mi się przerzucić ze zwykłej kawy bo ta jest całkiem niezła
saletaarka

Re: Kawa w ciąży - czy można pić kawę w ciąży

Postautor: kamillkasd » 17 lip 2017, 19:41

ja bym ppostawiła raczej na zbożowe, spróbuj ją czasami zastąpić, może z mlekiem, bo duża dawka kofeiny nie będzie działać dobrze. Podczas ciaży byłam zmuszona odstawić kawę, piłam mama coffee zbożówkę z rossmana i wydaje mi się, że lepiej się po takiej czułam niż po parzonej.
kamillkasd

Postautor: zamek » 28 lip 2017, 8:09

Ja nie piję, wolę unikać kofeiny w ciąży, zamiast kofeinowej znalazłam w rossmanie zbożową mama caffee, która bardzo mi smakuje i w zasadzie w smaku nawet bardzo mi przypomina sypaną.
zamek

Postautor: żusti » 29 lip 2017, 8:53

kawa podrażnia żołądek, ja w ciązy i tak miałam ciągle nudności a po kawie to już w ogóle, trzeba było odstawić i też ze względu na ciśnienie, lepiej właśnie wybierać takie dla mam kawy, nie trzeba się wtedy martwić czy się nie zaszkodzi dziecku
żusti

Postautor: sun » 06 sie 2017, 19:10

Zdania są podzielone, słyszałam, że niektórzy lekarz odradzają, inni mówią, że można, ja wolałam nie ryzykować i piłam mama coffee. To jest kawa bezkofeinowa, zbożowa, dodatkowo ma w składzie witaminy, kwas foliowy i błonnik.
sun

Postautor: liskkka » 08 sie 2017, 7:17

też własnie mam coffee piłam w ciąży, dobra w smaku, jako zbożowa z mlekiem idealna dla mnie była, toffi najbardziej lubiłam. Z kofeiny ja zrezygnowałam jak tylko się dowiedziałam o ciąży, wolałam nie ryzykować
liskkka

Postautor: mamkaa » 22 sie 2017, 10:35

W ciąży też zupełnie zrezygnowałam z kawy kofeinowej mimo , że ją uwielbiałam ale potem trafiłam w rossmanie na wspomniana przez was mama caffee. W smaku prawie identyczna jak moja rozpuszczalna, bardzo mi posmakowała, szczególnie ze spienionym mleczkiem.
mamkaa

Postautor: maxinka » 23 sie 2017, 9:28

piłam ją dobra jest, dobrze ze mam rossmana blisko i akurat ją maja. Ostatnio posmakowała mi z lodami, i mlekiem właśnie tak dla ochłody jak były te upały. Nie umiałąbym zrezygnować z kawy nawet ze zbożowej, dla mnie to taka chwila dla siebie, wiec taki smak kawy i słoneczne popołudnie w sam raz dla umilenia sobie dnia :)
maxinka

Następna