Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Re: Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Postautor: benia » 31 sty 2016, 21:13

Ale ogólnie też ćwiczenia w trakcie ciązy też pozytywnie wpływają na sam poród, ale też na dojście do siebie po porodzie...
Awatar użytkownika
benia

Postautor: daria0564 » 08 lut 2016, 13:04

Są świetne ćwiczenia, które wykonuje się właśnie podczas ciąży oraz w przypadkach nietrzymania moczu. Wzmacniają mięśnie kegla, tak więc takie dolegliwości jak nas omijają. Będąc w ciąży z moim maleństwem wykonywałam je, co do ćwiczeń na całe ciało to słyszałam o jodze, jednam wyłącznie pod okiem specjalisty ponieważ można przesadzić z okropnym skutkiem. Tak po za tym to polecam długie spacery na świeżym powietrzu.. :)
Obrazek
daria0564

Postautor: BettyBoo » 28 lut 2016, 13:01

Na pewno w trakcie ciąży można, a nawet wskazane jest, ćwiczenie mięśni Kegla. Oczywiście nie trzeba przy tym dużo się ruszać, wystarczą krótkie treningi z kulkami gejszy.

Najpiękniejszy zestaw progresywny (1 pojedyncza kulka i 2 podwójne o różnej wadze) to ten od Je Joue:

http://bettyboo.pl/product-pol-3121-Ami-Fuksja-Je-Joue.html
BettyBoo

Postautor: alanxa » 05 mar 2016, 9:30

Gość pisze:
> znalazłam ciekawy artykuł o wpływie ćwiczeń na potomstwo
> http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/piekna-mama/1198-cwiczenia-w-ciazy-zmniejszaj-ryzyko-otylosci-u-potomstwa.html
> warto poczytać żeby zwiększyć motywację ;)
Nie bardzo rozumiem jak kilka przysiadów matki mogłoby sprawić, że jej dziecko nie będzie się objadać :P
Awatar użytkownika
alanxa

Postautor: John_Doe » 18 kwie 2016, 12:38

A po porodzie, dobrze szybko wrócić do formy. Mięśnie Kegla dna miednicy też wymagają ćwiczeń www.aquaflex.pl
John_Doe

Postautor: Buśka » 24 maja 2016, 18:57

Ja całą ciążę ćwiczyłam.Początkowo jogę a jak brzuszek już był bardzo duży to na piłce :)
Buśka

Postautor: enej » 09 wrz 2016, 7:06

wszystko się da byle z głową. Ja mogłam na rowerze jezdzic i na basen chodzic. Na basen chodziłam 3 razy w tyg na rower stacjonarny mąż mi na electro.pl kupił i cwiczyłam na nim 3 razy w tyg. dzięki temu w ciąży mało przytyłam bo 7 kg.
enej

Postautor: kewlar » 25 paź 2016, 18:15

John_Doe pisze:A po porodzie, dobrze szybko wrócić do formy. Mięśnie Kegla dna miednicy też wymagają ćwiczeń www.aquaflex.pl

Słyszałam, że świetnie sprawdzają się po porodzie kulki gejszy? Na sexownysklep.pl jest ich tyle, że nie wiem za bardzo, które wybrać... Może podpowiecie? Teraz to już nie temat tabu chyba?
kewlar

Postautor: karolka » 22 sty 2017, 1:24

Ogólnie powinno się ćwiczyć i dużo ruszać zwłaszcza w ciąży, pomaga to zwalczyć zaparcia bo ucisk na jelita i hormony niestety dają się we znaki, piłam też dicopeg 10g i to pozwoliło mi przetrwać ciążę bez większych problemów.
karolka

Postautor: yam-yam » 24 lip 2017, 6:42

po porodzie kupiłam taki zestaw kulek kochajsiebie.pl/pomysl-na-prezent/109-zestaw-mloda-mama.html tam w zestawie i smarowanie i spray antybakteryjny :idea: :idea: :idea:

a w czasie ciąży, nic nie robiłam tylko jadłam))) :lol: :lol:

Ostatnio przesunięty w górę 24 lip 2017, 6:42 przez: Anonymous.
yam-yam

Poprzednia