Jakie polecacie dobre przedszkole w Częstochowie

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Jakie polecacie dobre przedszkole w Częstochowie

Postautor: padko » 19 gru 2014, 8:59

Jak wyglądają w tym momencie realia zdobywania miejsc w częstochowskich przedszkolach?
Kiedy się zainteresować tematem, aby mieć pewność, że córka to miejsce na pewno będzie miała?
padko

Re: Przedszkole Częstochowa

Postautor: bekos » 22 gru 2014, 9:11

Nie spodziewaj się szału. Niby prezydent poznosił opłaty za dodatkowe godziny, ale mimo wszystko w dalszym ciągu jest spory problem z miejscami. Jest ich zdecydowanie zbyt mało, a już na osiedlach gdzie masz głównie rodziny z dziećmi, uzyskanie tego miejsca na prawdę graniczy z cudem, np. na Północy. Moja koleżanka miała nawet problem ze zdobyciem miejsca w prywatnym.
bekos

Postautor: padko » 23 gru 2014, 8:55

he? Żartujesz? Jak to nie ma miejsca w prywatnym? Myśleliśmy, że w prywatnych to zawsze się znajdzie miejsce. Źle myślę?
padko

Postautor: bekos » 29 gru 2014, 8:53

Może w jakimś zawsze znajdziesz, ale jeśli zależy ci na tym, aby dziecko miało w tym przedszkolu wysoki standard, fajne sale, bogaty program czy smaczne jedzenie to jednak tak łatwo nie będzie. Mało które przedszkole ma własną kuchnię - .. do której chodzi córka, taką kuchnię ma, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Istotnych kwestii przy wyborze przedszkola jest całe mnóstwo.
bekos

Re: Jakie polecacie dobre przedszkole w Częstochowie

Postautor: padko » 30 gru 2014, 9:22

A co jeszcze ma znaczenie? To przedszkole jest angielsko-polskie. Ma sens od samego początku ładować dziecku język do głowy? To nie za szybko? Przyznam, że teraz sami już nie wiem co robić. Od stycznia szukać przedszkola dla córki?
padko

Postautor: bekos » 02 sty 2015, 8:45

Pewnie, że warto - poczytaj poradniki. To właśnie dzieci najłatwiej przyswajają języki - już na tym etapie. Dziecko, które wcześniej zaczyna będzie na pewno wyprzedzało rówieśników w szkole podstawowej. Wiadomo, że to wszystko odbywa się poprzez zabawę - małe dzieci nie siedzą w ławkach i kują kolejne słówka. Uczą się w przyjemny sposób ;-)
bekos

Postautor: padko » 05 sty 2015, 8:59

Zajmiemy się rezerwacją miejsca w przedszkolu już teraz - zakładam, że uda się w ten sposób zapewnić wcześniej coś sensownego - oby.
Później wniosek się i tak złoży o publiczne, a decyzję podejmiemy porównując to, co mamy do wyboru.
padko

Postautor: Amela » 27 mar 2015, 8:52

Właśnie przeprowadziłam się z Częstochowy do Katowic i będę szukała przedszkola dla mojej córeczki - na państwowe nie ma szans w tym momencie, więc jedyna szansa sa prywatne. Wstepnie zrobilam research i najblizej mojego miejsca zamieszkania sa Wesołe Siódemki. Czy ktos moze ma jakies opinie na ich temat i/lub ma znajomych, ktorzy poslali tam dzieci? Albo jest w podobnej sytuacji jak ja i tez szuka miejsca dla dzieciakow? Moglibysmy poslac je tam razem :)
Amela

Postautor: anibas » 10 kwie 2015, 18:40

TAK!!! Polecam najserdeczniej na swiecie!!! :)))
anibas

Postautor: gość » 18 kwie 2015, 11:38

A cos wiecej na temat tych Wesolych Siodemek?
gość

Następna