Jakie polecacie dobre przedszkole w Częstochowie

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Re: Jakie polecacie dobre przedszkole w Częstochowie

Postautor: gość » 05 maja 2015, 21:26

Proponuje wejsc na strone i skontaktowac sie z odpowiednimi ludzmi. Strona to http://katowiceprzedszkole.pl/. Nie wiem, czy dziewczyny sie jeszcze wypowiedza, ja po prostu wzielam linka z google.
gość

Postautor: haszna » 21 lip 2015, 7:53

W .. jest ok - nasza córka chodzi tutaj do przedszkola już 2 lata, teraz zaczyna ostatni rok od września. Na pewno sporą różnicę robi poziom nauczania - rzadko spotykany. Tzn. nasza córka zna lepiej język niż syn chodzący do 3 klasy podstawówki i to jest już trochę zaskakujące.
haszna

Postautor: ankosik » 22 lip 2015, 7:49

Co do zapisywania się - radzę to robić przed wynikami rekrutacji w publicznych przedszkolach, bo właśnie wtedy rodzice się najmocniej rzucają na korzystanie z przedszkoli prywatnych - nie dostali miejsca w publicznych. W najlepszych przedszkolach wtedy jest spory problem ze zdobyciem miejsca.
ankosik

Postautor: mrowik » 24 lip 2015, 7:50

Radzę po prostu zabezpieczyć się wcześniej. W publicznych przedszkolach dalej jest poważny problem z wolnymi miejscami, nawet kilkaset dzieci każdego roku nie ma miejsca w publicznych przedszkolach, a nie powinno to tak wyglądać. Z drugiej strony czas pokaże - tak czy siak, dobre przedszkole wymaga wcześniejszej rezerwacji.
mrowik

Postautor: anna mrozik » 27 lip 2015, 7:52

W tym roku z przedszkolami jest dokładnie taki sam dramat jak w poprzednich latach. Zabrakło miejsc dla wielu dzieci - chore, ale cóż...
Tyle, że prywatne w Częstochowie stoją na wysokim poziomie, a nie można tego powiedzieć o większości publicznych.
anna mrozik

Postautor: gdako » 28 lip 2015, 7:52

Pamiętajcie przy tym, że dzieci w Polsce rodzi się rekordowo mało, tak więc trudno oczekiwać, aby w najbliższej przyszłości miejsc było więcej. Jednak standardem zaczyna być rodzina 2+2, więc na pewno realne możliwości zdobywania miejsc w przedszkolach się nie poprawią.
gdako

Postautor: bekos » 29 lip 2015, 7:53

Chociaż tyle, że w mieście faktycznie jest wystarczająca ilość przedszkoli prywatnych. Gdyby jeszcze tych brakowało to byłby problem. Zresztą - nie przepisałabym dziecka do przedszkola publicznego, nie ten standard, nie ten program. Może i kiedyś to miało większy sens, ale teraz - na pewno nie.
bekos

Postautor: makazma » 04 sie 2015, 7:55

Miało być więcej miejsca w przedszkolach od tego roku, a kilka moich koleżanek tego miejsca nie dostało. My z góry zapisaliśmy się do przedszkola prywatnego - ze względu na jakość, po prostu miałam porównanie warunków w kilku placówkach i widziałam jak duże są różnice.
makazma

Postautor: wawa111 » 25 sie 2015, 11:59

U nas w Sosnowcu jest fajne przedszkole i mają rewelacyjne zajęcia dodatkowe http://akademiapanakleksa-przedszkole.pl/oferta/zajcia-podstawowe/ czegoś takiego szukaj w swoim mieście.
wawa111

Postautor: karlson » 31 sie 2015, 7:49

Hmm... a co ma Sosnowiec do Częstochowy? He? W tym roku .. miała na koniec jedno miejsce w jednej grupie - wszystko inne zajęte. Wiem bo moja córka tam chodzi, ale nie wiem skąd to wolne miejsce było. Raczej radzę rezerwować dużo wcześniej.
karlson

PoprzedniaNastępna