Jakie polecacie dobre przedszkole w Częstochowie

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Re: Jakie polecacie dobre przedszkole w Częstochowie

Postautor: kaszoneks » 02 wrz 2015, 9:05

W całej Częstochowie jest ledwie kilka solidnych, sprawdzonych placówek edukacyjnych dla najmłodszych. Wprawdzie w tych słabszych przedszkolach nie ma problemów z otrzymaniem miejsca, ale w tych lepszych trzeba to załatwiać sporo wcześniej. A jeśli sami mielibyśmy wybierać przedszkole to oczywiście językowe, z własną kuchnią, ciekawym programem i placem zabaw.
kaszoneks

Postautor: kroteks » 16 wrz 2015, 22:22

Publiczne nie mają sensu z wielu względów, ale to dopiero widać kiedy sami będziecie mieli dziecko w publicznym i w prywatnym. Różnice są ogromne, przede wszystkim w zakresie programowym, w podejściu kadry do nauki, ilości wycieczek. Generalnie w prywatnych kadra musi się starać, bo od tego zależy ilość uczniów. W publicznych tak czy siak pewnie będą mieli komplet.
kroteks

Postautor: antana » 23 gru 2015, 8:58

Czy ktoś jeszcze zapisuje dwulatka do Sowy od nowego roku? Wiecie ile będzie dzieci? Zapisane jest na pewno nasze dziecko i dziecko znajomych.
Wasze dzieci są już gotowe?
antana

Postautor: trosta » 28 gru 2015, 8:52

Moja kuzynka zapisuje - ale nie wiem kiedy to się zaczyna. Akurat jej dziecko jest nad podziw dojrzałe, niczego się nie boi. Ja mam w tym przedszkolu pięciolatkę i w sumie to z mojego polecenia ona wysyła tam dziecko.
trosta

Postautor: breiwik » 23 sty 2016, 9:34

Ile trzeba zapłacić za dobre przedszkole w Częstochowie? Posiłki są zawsze w cenie tak? A zajęcia dodatkowe?
Przedszkola publikują oficjalnie na swoich stronach cenniki?
breiwik

Postautor: hematan » 09 lut 2016, 8:57

Miejsc będzie tyle, ile odejdzie dzieci do podstawówki - czyli raczej bardzo mało. My raczej jesteśmy przygotowani już na przedszkole prywatne. Złożymy również wniosek do publicznych, ale raczej wiadomo jak się skończy. U nas na Północy nawet bez tego był spory problem.
hematan

Postautor: fateks » 10 lut 2016, 8:55

Lepiej rezerwować miejsce już teraz. Wczoraj była w .. i faktycznie wiele miejsc mają już zajętych. Tak więc może się skończyć to równie dobrze tak, że w kwietniu to już nawet prywatne przedszkola nie będą miały miejsc dla dzieci - jest to bardzo prawdopodobne.
fateks

Postautor: asia trotek » 12 lut 2016, 8:58

Hmmm... uważam, że prywatne będą miały teraz komplet zanim jeszcze skończy się rekrutacja do publicznych.
Nie sądzę, żeby później były jeszcze wolne miejsca.
asia trotek

Postautor: tronier » 15 lut 2016, 8:55

U nas na Północy w poprzednich latach było kilka dzieci na jedno miejsce. Sądzę, że teraz miejsce dostaną wyłącznie dzieci, których rodzice będą mieli plecy. Lepiej zająć się szukaniem prywatnego przedszkola.
tronier

Postautor: trosie » 17 lut 2016, 8:56

Na co konkretnie zwracać uwagę wybierając prywatne przedszkole? Co ma znaczenie?
Bo w sumie tutaj już można mieć pewne wymagania, prawda?
trosie

PoprzedniaNastępna