Jakie polecacie dobre przedszkole w Częstochowie

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Re: Jakie polecacie dobre przedszkole w Częstochowie

Postautor: betla » 18 lut 2016, 8:56

Lokalizacja, własna kuchnia, wyposażenie sal, podejście pracownic, ewentualnie rozmowa z mami, które mają tam dziecko.
To takie kluczowe kwestie - jeśli wpadniecie na coś więcej, to dodajcie. Jeszcze zajęcia dodatkowe - myślę, że warto zapisać dziecko do przedszkola językowego.
betla

Postautor: trosie » 19 lut 2016, 8:58

Ok, ale czy dla takich dzieci taka ilość języka to nie jest zbyt wiele? Dzieciom się nie miesza w głowie? Bo na dobrą sprawę jeszcze polskiego przecież dobrze nie znają...
trosie

Postautor: gemski » 22 lut 2016, 8:52

Tj. nauka poprzez zabawę, więc nie. Zresztą - to wszystko jest podawane racjonalnie. Poczytaj sobie publikacje w sieci - dzieci dwujęzyczne dużo łatwiej i szybciej się rozwijają - pod każdym względem, nie tylko językowym.
gemski

Postautor: trosie » 23 lut 2016, 8:55

Podjadę tam i sprawdzę jak to wygląda. Faktycznie lepiej już teraz zapewnić sobie przedszkole, nie wiadomo jak to później będzie wyglądało, a mnie zależy, aby wszystko było ok. Nie chcę myśleć na ostatnią chwilę o miejscu w przedszkolu dla dziecka.
trosie

Postautor: gemski » 17 mar 2016, 18:16

Najlepiej porównać sobie jeszcze to do standardu jaki jest w przedszkolach publicznych - kolosalna różnica. Część przedszkoli na Północy nie była od lat remontowana i ogólnie są one prowadzone bazując na bardzo skromnym budżecie.
gemski

Postautor: kortes » 09 cze 2016, 7:53

Orientuje się ktoś, czy w .. mają aktualnie jeszcze wolne miejsca? Obudziłam się z ręką w nocniku i mam teraz potężny problem ze znalezieniem dla naszego dziecka odpowiedniego miejsca. Podpowiecie coś?
kortes

Postautor: pompek » 10 cze 2016, 7:51

Zakładam, że najłatwiej Ci będzie jeśli do nich zadzwonisz. Co z tego, że kilka dni temu mogło być miejsce, skoro od tamtej pory rodzice mogli zgłosić kilkoro dzieci. Chyba najgłupszym co można zrobić jest po prostu czekanie. Przecież ilość tych miejsc jest mega mocno ograniczona.
pompek

Postautor: gomte » 13 cze 2016, 7:58

Miejsca mają na liście rezerwowej, ale radzę się zapisać, babka mi powiedziała, że zawsze coś się zwalnia, bo rodzice zmieniają zdanie, albo załatwiają sobie publiczne. A ja przyznam, że patrząc na to jaki jest standard w publicznych, nawet nie mam ochoty, żeby moje dziecko tam chodziło.
gomte

Postautor: tarte » 14 cze 2016, 7:56

To i tak, że mają miejsca. My w styczniu robiliśmy rezerwację. Wiem, że już wtedy mieli na liście wiele pozycji.
Bardzo jestem ciekawa jak będzie w kolejnych latach, ale nie zakładam, że dziecko przeniosę do publicznego.
Nie widzę ku temu powodów.
tarte

Postautor: jordat » 15 cze 2016, 7:56

A tak na przyszłość to ja radzę wszystkim rezerwowanie miejscówek w przedszkolach znacznie wcześniej, najlepiej na początku roku.
Bo później to nawet w tych słabszych klubikach, bez ogrodu, bez placu zabaw, jest problem z rezerwacją.
I pewnie jeszcze tak będzie przez kilka kolejnych lat.
jordat

PoprzedniaNastępna