Jakie są objawy autyzmu u dziecka

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Jakie są objawy autyzmu u dziecka

Postautor: zosia » 23 mar 2015, 14:51

cześć wszystkim. jestem młodą mamą, moj synek ma 18 miesięcy. niestety sa u niego widoczne objawy autyzmu... nie reaguje na polecenia, nie bawi się z innymi dziecmi, nie ma z nim prawie cale kontaktu, nie reaguje ani głosem, ani gestem ;( wiem, ze takie rzeczy trzeba korygwac jak najszybciej. ja po prostu długo nie mogłam się z tym pogodzić, dlatego dopiero teraz chcę pójsc po fachowac pomoc i walczyć. powiedzcie mi czy znacie takie miejsca w łodzi gdzie znajde pomoc.. dziekuje
zosia

Re: objawy autyzmu u dziecka

Postautor: miminka » 25 mar 2015, 13:19

po pierwsze idź do pediatry i opowiedz mu o swoich podejrzeniach, dalej Cię pokieruje. Dzieci są różne, moja córka się czesto "wyłączała" i też się bałam, że to będzie jakieś zaburzenie, ale na strachu się kończyło - Wam życzę wszystkiego dobrego! ;)
miminka

Re: Jakie są objawy autyzmu u dziecka

Postautor: Maja » 27 mar 2015, 12:44

oczywiscie że tak, reaguj jak najprędzej.
ja bym poszła jeszcze krok dalej i szukala pomocy w jakimś gabinecie gdzie pracują pedagodzy oligofrenopedagodzy neurologopedzi...
jeszcze dzis zadzown i spotkaj sie z kims.
jedyne miejsce ktore znam i moge Wam (tobie i maluszkowi) polecic, to gabinet integracji sensorycznej Sensorek w Lodzi. Pani ktora tam pracuje jest w fantastyczny specjalista. wiem, ze pomogla wielu w Waszej sytuacji
Maja

Re: Jakie są objawy autyzmu u dziecka

Postautor: Tami » 11 kwie 2015, 21:02

Autyzm to tragedia dla matki. mojego brata synek zanim zapadł na autyzm to krzyczał, mial stany lekowe, nie mogl spac, tylko krzyczał i krzyczał...nikomu nie zycze tej choroby, demorka domu, agresja, dziecko sie okalecza, tragedia :(

Ostatnio przesunięty w górę 11 kwie 2015, 21:02 przez: Anonymous.
Tami