Kontrola dziecka w internecie?

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Kontrola dziecka w internecie?

Postautor: malwi » 15 cze 2015, 7:54

Jak podchodzicie do kontroli własnych dzieci i ich poczynań w wirtualnym świecie?
Nurtuje mnie to pytanie od dłuższego czasu, a teraz po lekturze kilku artykułów przykładowo http://stoprozpuscie.pl/dyskretna-kontrola-urzadzen-elektronicznych-nalezacych-do-dziecka/ zastanawiam się jeszcze bardziej jako młoda mama
malwi

Re: Kontrola dziecka w internecie?

Postautor: Malinka » 08 kwie 2016, 9:58

teraz są odpowiednie programy, które nadzorują dziecko, odpowiednie zegary, jest wiele możliwości
Malinka

Postautor: merma » 22 kwie 2016, 12:39

A można wiedzieć z jakich dokładnie programów korzystacie?
U nas sytuacja jest taka, że po prostu musimy zareagować - córka sobie pozwala na dosłownie wszystko.
Telefon jej zabraliśmy - chcemy oddać dopiero z ograniczeniami.
No właśnie - ale jakie te ograniczenia?
merma

Postautor: kaperta » 25 kwie 2016, 12:45

U nas od prawie roku - Parental Control Calmean. Płatny program, ale bardzo konkretny i skuteczny. Mnóstwo funkcji, masa opcji blokowania dostępów do aplikacji, połączeń, stron i nie tylko. W zasadzie można regulować dosłownie wszystko co dziecko może robić z telefonem. A czy dziecko samodzielnie nie może tego zdjąć? Raczej nie, bo nawet z dokładnymi opisami to jest trudne do zrobienia.
kaperta

Postautor: merma » 26 kwie 2016, 12:38

Czyli jeśli zablokuję dziecku na telefonie wybrane adresy stron, to nie będzie szans na to, że się na nie dostanie, zgadza się?
Nie będzie opcji, żeby korzystała z tego serwisu? A powiesz na czym polega odblokowanie?
Bo szczerze mówiąc to średnio mi się chce wierzyć, aby to było tak trudne...
Bo w jaki sposób?
merma

Postautor: kaperta » 27 kwie 2016, 12:44

Tzn. od strony rodzica odblokowanie jest łatwe, bo sam ustawisz te blokady. Dziecko nie wie jak wejść w aplikację, jak ją usunąć i co na dobrą sprawę może zrobić. Aplikacja jest normalnie na liście zainstalowanych programów, ale zdjęcie tego to już całkowicie inna para kaloszy.
kaperta

Postautor: merma » 28 kwie 2016, 12:36

Ok, mam to zainstalowane, mam na weekendzie dużo wolnego czasu, więc być może trochę potestujemy funkcje.
Jest to nam potrzebne - zakładając, że rzeczywiście będzie działało i te funkcje o których piszesz będą sensowne.
Ale dobra - na razie nie ma o czym mówić. Sprawdzimy to wtedy ocenimy. Na razie dzięki za sugestie.
Jeśli pojawią się jakieś inne, to również chętnie porównamy.
merma

Postautor: kaperta » 06 maja 2016, 12:33

I powiedz mi - jak Ci poszło? Bo ja chętnie pomogę/doradzę. Nie sądzę, żebyś miała jakieś problemy.
Programik jest tak stworzony, że nie sprawia żadnych problemów. Tzn. do każdej funkcji bardzo łatwo można dotrzeć, a i tak dla mnie kluczowe znaczenie ma to, żeby funkcjonalności śmiały jak należy.
kaperta

Postautor: merma » 10 maja 2016, 12:31

Sprawnie to działa - pomyśleli o wielu tematach. Np. w Parental Control Calmean masz coś takiego, że każda nowozainstalowana aplikacja jest domyślnie niedostępna, a dopiero rodzic może ją odblokować. Bardzo mi się podoba też to, że można wskazać w jakich godzinach i w jakich dniach dziecko może korzystać z danej aplikacji, czyli mogę ustawić to tak, że nie będzie grał podczas lekcji. I takich przykładów jest dużo więcej. Zaskoczenie bardzo pozytywne.
merma

Postautor: WiolkaKlaman » 07 cze 2016, 20:43

My też mamy kontrolę rodzicielską- od początku jak dziecko dostało komputer, lepiej dmuchać na zimne.
WiolkaKlaman

Następna