Jak odzywczaić siebie i dziecko od spania razem

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Jak odzywczaić siebie i dziecko od spania razem

Postautor: desinka75 » 17 lip 2015, 8:38

Ciężko mi samej odzwyczaić się od spania z małym, ale wiem że musimy to zrobić. Wlaśnie odmalowaliśmy pokój, zrobiliśmy mu fajny dziecięcy azyl, teraz kolejny krok- zachwalanie łóżka, w którym ma sam spac! pierwszy krok istne szaleństwo kupno pościeli, prześcieradła
wszelkich pluszaków, które muszą koniecznie być w łożku znajoma poleciła http://www.fro-tex.pl/ przejrzeliśmy z synkiem pościele, kupiliśmy mu piękne kolorowe i widzę, ze dobre gatunkowo - co mnie ucieszyło. Co jeszcze możemy zrobić by nie czuł się sam w tym pokoju? Im on bardziej mnie"terroryzuje " emocjonalnie tym mnie jest ciężej, a mąż się wkurza:-/ . Tulę się z nim wieczorami, czytam mu, narazie śpi sam, ale mówi ze co którąś noc i tak chce spać ze mną..
desinka75

Re: Jak odzywczaić siebie i dziecko od spania razem

Postautor: sun » 14 sie 2015, 12:56

My nie spaliśmy z dzieckiem od początku, z drugim też nie zamierzamy. Ale wydaje mi się, że dobrym sposobem może być stopniowe odzwyczajanie, np. zasypianie z dzieckiem, a potem przenoszenie do jego pokoju, lub odwrotnie, zasypianie w jego pokoju, a później mama się wynosi?
sun

Postautor: Pakt » 17 sie 2015, 12:43

Są takie zabawki specjalne, które pomagają dziecku zasnąć. Może coś takiego?
Pakt

Postautor: totrunia » 13 wrz 2015, 10:13

Ja na szczęście nie miałam tego problemu, ponieważ nigdy nie zabierałam dziecka do swojego łóżka. Ale często kiedy mam jakiś problem wychowawczy z moim szkrabem zerkam na stronę http://www.bejbikowo.info/ można na niej znaleźć wiele ciekawych artykułów, i porad dotyczących naszych dzieciaczków.
totrunia