Co na mdłości?

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Co na mdłości?

Postautor: sun » 14 sie 2015, 12:53

Jak sobie radzić z mdłościami w ciąży? Zakładam, że nie tylko mnie tak okrutnie męczy :/
sun

Re: Co na mdłości?

Postautor: Pakt » 17 sie 2015, 12:47

Lekarz nie przepisał Ci żadnych tabletek? Każda kobieta inaczej reaguje na to w ciąży.
Pakt

Postautor: benia » 24 sie 2015, 9:16

podobno migdały pomagaja, podobno też imbir.
Możesz spróbować z melisą
Awatar użytkownika
benia

Postautor: enoi » 01 gru 2015, 23:29

Imbir faktycznie, sprawdza się rewelacyjnie, ale ja nienawidzę tego smaku. Z tego względu też sięgnęłam po suplement diety Prevomit, w składzie ma imbir, po kilku dniach problemy z nudnościami/mdłościami/wymiotami zdecydowanie się zmniejszyły. Nie powiem, że zniknęły zupełnie, bo wiadomo, ciąża, trzeba się liczyć w takimi przypadłościami. Ale tutaj dodatkowo mam w składzie kwas foliowy i witaminy, a to też na pewno nie zaszkodzi:) Pozdrawiam przyszłe mamusie:)
enoi

Postautor: toja2 » 02 gru 2015, 14:19

To tak jak u mnie a wymioty są jeszcze gorsze;/ Do enoi: a ten suplement to na receptę jest. Czy jak przyjmuje kwas foliowy osobno to też mogę go zastosować?
toja2

Postautor: enoi » 03 gru 2015, 22:30

toja2 pisze:
Do enoi: a ten suplement to
> na receptę jest. Czy jak przyjmuje kwas foliowy osobno to też mogę go
> zastosować?
Nie jest, możesz go kupić bez recepty i bez obaw stosować. Jeśli chodzi o kwas foliowy, to ja odkąd biorę prevomit nie wspomagam się już dodatkowo kwasem foliowym (w sumie nie lubię za bardzo tabletek;), najlepiej zapytać o to gina, który prowadzi Twoją ciążę :)
enoi

Postautor: benia » 06 gru 2015, 21:03

Koleżance np pomaga jabłko ;)
Dobre też jest ciepłe mleko...
Awatar użytkownika
benia

Postautor: limonka25 » 11 gru 2015, 11:46

A co jeszcze ma prevomit w składzie dziewczyny? ja samego imbiru nie mogę bo mam odruch wymiotny, jeśli go nie czuć w tym suplemencie to może by pomógł. Po pierwszej ciąży mi się tak zrobiło że jak czuję imbir to od razu lecę wymiotować hihi :) Torecanu na pewno w ciąży nie można niestety :( A jabłko czy np łyk wody nie pomaga za bardzo eh....
limonka25

Postautor: toja2 » 14 gru 2015, 20:32

enoi pisze:
> Nie jest, możesz go kupić bez recepty i bez obaw stosować. Jeśli chodzi o kwas
> foliowy, to ja odkąd biorę prevomit nie wspomagam się już dodatkowo kwasem foliowym
> (w sumie nie lubię za bardzo tabletek;), najlepiej zapytać o to gina, który prowadzi
> Twoją ciążę :)
Na pewno zapytam dzięki:) a jak z zastosowaniem ile dziennie powinno się stosować te tabletki? bo u mnie to też różnie bywa z połykaniem. Dużej wielkości one są?
toja2

Postautor: melaskowa » 16 gru 2015, 13:27

limonka25 Prevomit ma taki skład:

ekstrakt z imbiru, substancje wypełniające: celuloza i sorbitole, witamina C, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, witamina B6, tiamina (witamina B1), foliany (kwas foliowy), otoczka (substancje zagęszczające: hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca: talk, barwnik: E171).

Jak widzisz głównie imbir daje efekt anty mdłościowy :) no i mas kwas foliowy więc jak znalazł na sam początek ciąży tak do 7-9 tygodnia :)

A ty w którym tygodniu ciąży jesteś?
melaskowa

Następna