Kosmetyki dla kobiet w ciąży-co można a co nie.

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży-co można a co nie.

Postautor: benia » 24 sie 2015, 10:01

Jak w temacie, co można stosować, a czego jednak lepiej unikać ?
Wiem, że na pewno wystrzegać się balsamów ujedrniających.
Wskazane te kosmetyki które mają atesty instytutu matki i dziecka
Awatar użytkownika
benia

Re: Kosmetyki dla kobiet w ciąży-co można a co nie.

Postautor: zagubiona » 17 gru 2015, 16:04

Często w czasie ciąży i po porodzie mamy zniszczone, zmęczone bez połysku włosy. Można pomyśleć o kosmetykach - maski, szampony firmy Total Keratin Complex
Posiadają w swoim w składzie keratynę, która odnawia i dając włosom ładny połysk. Jest w tej chwili od 14 grudnia przez dwa tygodnie można je dostać w sieci sklepów Biedronka. Gdyby się nie udało, bo rozchodzą się jak świeże bułeczki, to można ich szukać w sklepach i salonach fryzjerskich.
zagubiona

Postautor: Gosia_28 » 18 gru 2015, 8:30

Ja stosowałam np oliwe z oliwek i olej kokosowy. Smarowałam tym ciało aby było nawilżone. Oczywiście kremów na rozstępy też używałam ale tylko te na których jest napisane, że są przeznaczone dla kobiet w ciąży.
Gosia_28

Postautor: benia » 28 gru 2015, 21:25

Z tego co wiem właśnie w ciązy włosy raczej stają się piekne i szybciej rosną...
Już raczej po ciązy bardzo wypadają.

No właśnie olejki i oliwki. Słyszałam, że chyba różany dobry
Awatar użytkownika
benia

Postautor: Zielonka » 25 lut 2016, 7:38

W ciąży warto od samego początku, profilaktycznie, stosować naturalne kosmetyki na rozstępy, np. olej tamanu albo wykonywać masaż masłem kakaowym. Masło obłędnie pachnie (jak gorzka czekolada) i bardzo dobrze nawilża skórę. O ile wiem, powinno się unikać kosmetyków z kwasami i uważać na olejki eteryczne.
Jeśli kupujecie takie naturalne kosmetyki i półprodukty kosmetyczne, to na stronach sklepów można znaleźć informację, jeśli jakiś produkt nie nadaje się dla ciężarnych.
Zielonka

Postautor: FalloutGirl » 02 mar 2016, 14:54

Na rozstępy, a właściwie na zapobieganie rozstępom fajna jest seria kosmetyków Sexi Mama dla kobiet w ciąży i po ciąży od naszej polskiej Bielendy. W czasie ciąży używałam oliwki w żelu (już tak od drugiego miesiąca) i specjalnej kuracji do biustu. Smarowałam się bardzo systematycznie, codziennie lub nawet dwa razy dziennie (uda i brzuch), no i są efekty - nie nabawiłam się rozstępów i skóra po ciąży szybko wróciła do normy, jest elastyczna.
FalloutGirl

Postautor: Renata321 » 15 mar 2016, 22:20

Też słyszałam o tych kosmetykach bielendowych Sexi mama, poleciła mi je koleżanka która już urodziła. Jak była w ciąży to regularnie stosowała ich balsam i oliwkę w żelu, dzięki temu nie zrobiły jej się żadne rozstępy ani cellulit, po ciąży szybko wróciła do poprzedniej formy :) Oczywiście ważne są też ćwiczenia i zdrowa dieta
Renata321

Postautor: eryka87 » 26 mar 2016, 11:34

dokładnie, tez kupowałam serie sexi mamy, bo przynajmniej wiem, że w składzie sa odpowiednie składniki dla mam.
eryka87

Postautor: piszczałka » 22 wrz 2016, 10:21

Byłam w ciąży dwukrotnie i poza czerwonymi i swędzącymi plamami na brzuchu i pod piersiami, które smarowałam kremem Dermaveel, czułam się świetnie. Według mnie wiele ciężarnych popada w paranoje będąc w ciąży :/ Stosujmy kosmetyki, które do tej pory stosowałyśmy + do tego oliwka lub balsam przeciw rozstępom (przynajmniej 2 razy dziennie smarujmy nimi skórę całego ciała). W kwestii jedzenia myślę podobnie - jedzmy normalnie i zdrowo. Jeżeli masz ochotę na czekoladę, to też ją zjedz. Ciąża to nie choroba!
piszczałka

Postautor: olinka » 25 wrz 2016, 19:37

ja w czasie ciąży i już po nadal stosuję krem na rozstępy z mama's, bo fajnie nawilża. bałam się strasznie, że mi skóra popęka cała na brzuchu, mama tak miała, babcia tak miała, to i ja powinnam pewnie mieć ogromne rozstępy. ale nie ma takiej tragedii, ćwiczyłam przed ciążą to i brzuch bardziej elastyczny był :) a mama's polecam też kremik do biustu, po fajnie łagodzi ból, ogółem z tych kosmetyków co do tej pory używałam takich ciążowych to te mi najbardziej przypadły, bo nie zostawiają skóry tłustej, ładnie się wchłaniają :)
olinka

Następna