Jak się odżywiać w ciąży?

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Jak się odżywiać w ciąży?

Postautor: olczatka » 12 mar 2013, 9:08

Odżywianie jest bardzo ważne u kobiet w ciąży. Zasada jedzenia za dwoje dawno nie obowiązuje.Ponieważ każda ciąża jest traktowana indywidualnie, opisuje swoje doświadczenia w temacie.

Wiadomo jest,że jeśli planuje się ciąże już jakiś czas wcześniej kobiety stosują odpowiednie diety. Podczas okresu ciążowego zalecane jest dzienne spożycie określonej ilości witamin, minerałów i składników odżywczych, aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na te składniki.

Owoce i warzywa zapewnią Tobie i dziecku codzienną porcję witamin i składników mineralnych. Na początku ciąży zwróć uwagę zwłaszcza na warzywa zielone (np. brukselka, brokuły), które są świetnym źródłem kwasu foliowego - w ciąży to bardzo ważny związek. Jego duży niedobór może być przyczyną wrodzonych wad cewy nerwowej dziecka.

Produkty zbożowe (pieczywo pełnoziarniste, makarony, kasze, ryż, płatki) są dobrym źródłem węglowodanów, witamin z grupy B, magnezu, a także pewnych ilości żelaza i cynku.Nie zapomnijmy także o produktach mlecznych
olczatka

Re: Jak się odżywiać w ciąży?

Postautor: refreshka » 18 mar 2013, 10:21

moje koleżanka z pracy, która jest w ciąży odżywia się w miarę normalnie, nie przesadza ani w jedną ani drugą stroną, je jak zawsze dosyć zdrowo, ale nie pogardzi tez czekoladką, wiadomo ciąża to nie choroba i nie ma co za bardzo przesadzać
refreshka

Postautor: marki » 22 lip 2013, 15:26

Dokładnie, ciąża nie choroba, dziecko nie patologia. Podobno już w ciąży warto odwiedzać place zabaw żeby dziecko się przyzwyczajało, ale to już w formie żartu chyba :)
Awatar użytkownika
marki

Postautor: kama » 01 paź 2013, 18:33

Kiedy ja byłam w ciązy mój ginekolog powiedział : jedz na co masz ochotę, tylko w granicach rozsądku :)
kama

Postautor: Mish » 12 lis 2013, 20:24

A mój powiedział "jedz zdrowo i pamiętaj o kwasie foliowym" :D I mi zalecił femibion, bo jest dużo lepiej przyswajalny z uwagi na zawartość metafoliny. Brałyście?
Mish

Postautor: rudagrażyna » 13 lis 2013, 19:38

Lekarze maja podzielone opinie, jedni barć witaminy inni nie. Co Ci powiedział o tym femibionie?? W sumie to pierwsze słyszę, to jest sam kwas foliowy czy witaminy z kwasem foliowym??
rudagrażyna

Postautor: hendyman » 18 lis 2013, 22:07

przede wszystkim zdrowo i regularnie. witaminy i duzo warzyw i owoców. nie pal i nie pij.
hendyman

Postautor: kolo567 » 27 gru 2013, 11:39

Warto w tym okresie zasięgnąć rady jakiegoś dietetyka, który nakreśli odpowiednią dietę. Smaczną i taką, która nie będzie szkodzić dziecku.
Jutro można zacząć od nowa, pozdrawiam.
kolo567

Postautor: mila22 » 15 sty 2014, 20:01

jak jak byłam w ciąży jadłam na co miałam ochotę dużo owoców a szczególnie jabłek, kebab danie, ale każda kobieta na co innego ma smak:) . Oczywiście nie można używek w ciąży bo szkodzi maluchowi.
mila22

Postautor: kozikowa83 » 29 mar 2015, 19:22

W ciąże może powinno jeść się więcej witamin czy odżywczych rzeczy. Ale ja w ciąży jadłam jadłam wszystko mi i dziecku nic nigdy nie było.
kozikowa83

Następna