Jak się odżywiać w ciąży?

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Re: Jak się odżywiać w ciąży?

Postautor: Amber » 31 mar 2015, 11:04

Ja w ciązy brałam falvit mama i piłam bardzo duzo soku z buraków, a mimo to cierpiałam na anemię, więc chyba nie ma uniwersalnej metody na odpowiednie odżywianie w ciąży. Dodam, że byłam ogromnych łakomczuchem w tym okresie, potrafiłam zjadać po 4 obiady dziennie... Po 3 latach dopiero wróciłam do swojej wagi z przed.
Spotkajmy się we Wrocławiu Pod Papugami na aromatycznej kawie! :)
Awatar użytkownika
Amber

Postautor: toja2 » 07 kwie 2015, 12:12

Ja na początku ciąży trochę źle się czułam i jakoś tak nie miałam apetytu ale już pod koniec piątego miesiąca jadłam prawie wszystko:) warzywa, owoce a nawet ryby:) Za którymi nigdy nie przepadałam:) I lekarz mi zapisał plenalen magnez- fol. Bo miałam niedobór magnezu:( Ale później wszystko było ok:)
toja2

Postautor: koniczynka » 08 cze 2015, 11:32

Słuchajcie, ja jestem w 2gim trymestrze ciąży, wiem że to nie najlepiej, ale muszę zmienić ginekologa. Mieszkam aktualnie w Krakowie, może mi któraś z Was, dziewczyny, polecić tu jakiegoś dobrego specjalistę? Będę bardzo wdzięczna
koniczynka

Postautor: Majeczka » 19 cze 2015, 23:31

Ja też piłam dużo soków buraczkowych i jadlam starte ;) Nawet nie to, że lekarz mi zalecił, ale jakoś tak mialam smaka. Co do ginekologa, to może Ultragen przy Dietla? Moja siostra tam chodzi i bardzo chwali, spóbuj
Majeczka

Postautor: benia » 12 lip 2015, 15:56

Ja bym powiedziała, że przede wszystkim zdrowo ;)
duzo warzyw i owoców ;)
Awatar użytkownika
benia

Postautor: sun » 14 sie 2015, 12:57

Zdrowo koniecznie. Chociaż nie zawsze się da, bo nie wszystko smakuje ;)
sun

Postautor: wojsko11 » 17 mar 2016, 18:29

Polecam wszelaki książki o dietach w ciązy oraz o całokształcie kupić w matrasie. Czasy posżły do przodu po co ma się kobieta truć czy męczyć jak może sobie pomóc. Nie kosztuje to zbyt dużo ponieważ ta akurat księgarnia ma często promocję teraz akurat walentynkową i nie widze powodu by się miałą taka ksiązka nie przydac.
wojsko11

Postautor: saguaro » 04 maja 2016, 19:56

najlepiej zdrowo. ja muszę jeść więcej błonnika ze względu na zaparcia, które dopadały mnie w 4 miesiacu ciazy. Musiałam wtedy stosować dicopeg bo nic innego na mnie nie działało. Ale odkąd jem trochę wiecej błonnika problem minął
saguaro

Postautor: Zielonka » 05 maja 2016, 6:51

W ciąży przede wszystkim warto pamiętać, że nie je się za dwoje a dla dwojga. Warto skonsultować swoją dietę z lekarzem, zadbać o suplementację tego, czego trudno dostarczyć w odpowiednich ilościach (żelazo, kwas foliowy, poza okresem letnim witamina D3) i dbać o różnorodność posiłków.
Zielonka

Postautor: Buśka » 25 maja 2016, 12:08

W ciąży warto wzbogacić swoja dietę w witaminy najlepiej te naturalne w warzywach i owocach.Oczywiście jedz to co chcesz sama znasz swój umiar a wcale nie jest powiedziane,że skoro jesteś w ciąży masz zjadać podwójne porcje :) Tutaj masz fajny artykuł na temat odżywiania http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html .Oczywiście w pewnym momencie suplementacja dodatkowa będzie potrzebna ale nie jest ona wymagana na samym początku ciąży.
Buśka

PoprzedniaNastępna