Jak się odżywiać w ciąży?

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Re: Jak się odżywiać w ciąży?

Postautor: kkk » 30 wrz 2016, 3:42

W ciazy używalam zarówno dużo imbiru jak i cynamonu, a dzięki imbirowi nie miałam mdłości, a dzięki cynamonowi nie wchłaniał się "cukeir" z potarw. Zawsze do każego deseru dodawałam ten cynamon, raczej zdobiłam nim słodkie desery kawy, wykorzystywałam taki długopis innibird.pl/cinnibird-white.html do tych twórczych rysunków, teraz mam pamiątkę i wiem ze przyda się wtedy, keidy moje dziecko nie bedzie chcialo czegos zjesc bo dzieci jedzą oczami i wtedy coś ładnego narysuję:)
kkk

Postautor: yrka » 06 paź 2016, 22:32

jak chcesz szczgółową dietę to do specjalisty idź :P ja sama dużo wody piłam, jadłam lekkostrawne rzeczy i z ustalonym wcześniej czasem. ale z rozst epami walcze mimo wszystko :< smaruję póki co kremem z mamas, zobaczymy czy zadziała
yrka

Postautor: harmony » 18 lis 2016, 12:28

Pamiętaj, że oprócz dobrego odżywiania, bogatego w witaminy, czyli dużo warzyw i owoców, powinnaś także kontrolować swoje ciśnienie. Podpytaj w aptece o ciśnieniomierz Diagnosis. Mnie pani farmaceutka taki własnie poleciła. Podobno dużo kobiet w ciąży ma problem ze zbyt wysokim ciśnieniem. Warto go kontrolować, żeby się nie okazało, że zagrażamy nim naszemu maluszkowi.
harmony

Postautor: mocca » 30 lis 2016, 11:09

Warto pamiętać nie tylko o prawidłowym odżywianiu się, ale też o nawadnianiu! Gdyby ktoś chciał przeczytać dlaczego jest to takie ważne to polecam zajrzeć tutaj: http://wciazy.familie.pl/artykul/Woda-rewitalizowana-czemu-warto-pic-ja-w-ciazy,11417,1.html . Poza tym w takim stanie to nawet można zastanowić się właśnie nad taką rewitalizowaną wodą, która niesie za sobą o wiele więcej korzyści niż picie zwykłej, butelkowej.
mocca

Postautor: alca » 20 lut 2017, 9:50

Na pewno trzeba uważać na surowe potrawy, ale nie można też za bardzo ograniczać się z jedzeniem, lepiej zapytać o to też lekarza i dietetyka. W ciąży często występują zaparcia, można na nie stosować z powodzeniem dicopeg 10g ale nie powinno się przede wszystkim zapominać od zdrowym jedzeniu i gimnastyce, trzeb koniecznie pomóc jelitom w tym czasie.
alca

Postautor: benia » 23 lut 2017, 20:08

To co mi przychodzi do głowy, to zdrowo ;)
Dużo owoców i warzyw, mało chemii..
Unikac surowego mięsa i ryb
Awatar użytkownika
benia

Postautor: chrissy » 24 maja 2017, 7:30

a co z kawą w ciąży?? można pić? staramy się o dziecko i co którą mamę zapytam to opinie różne, piłyście? ciężko mi bezie zrezygnować
chrissy

Postautor: benia » 31 maja 2017, 21:02

Można ogólnie, byle by nie dużo.
JAk wypijesz raz dziennie słabą kawę to nic się nie stanie
Awatar użytkownika
benia

Postautor: marix » 23 sie 2017, 9:25

moja droga kawa w ciąży to nie bardzo, spróbuj zamiennika w postaci kawy zbożowej, w rossmanie jest mama coffee bardzo dobra w smaku, dla mnie z mlekiem smakuje jak rozpuszczalna zwykła :)
marix

Postautor: marlik » 23 sie 2017, 9:35

u mnie kawa poszła w odstawkę, wypłukuje magnez niestety, mi w badaniach wyszło ze mam niedobory witamin, brąłam jako suplement mamadha i na ponownej wizycie w wynikach juz było lepiej. Jedzenie również dużo pozwala nam uzupełnić potrzebnych mineriałów i witamin, trzeba zadbać o siebei w ciaży nie ma co przeginać.
marlik

PoprzedniaNastępna