Jak się odżywiać w ciąży?

Szczególny dział dla szczególnych kobiet - wszystko o ciąży.

Re: Jak się odżywiać w ciąży?

Postautor: maxinka » 25 sie 2017, 9:33

oczywiście, kawa w odstawkę musi iść nie ma nawet dyskusji, u mnie mama od razu mi przykazała zero kofeiny. Kupiła mi pierwszy raz z rossmana taką dla kobiet w ciaży mama coffee, dla mnie dobry zamiennik, piję ą z mlekiem i smakuje mi :)
maxinka

Postautor: Gość » 07 wrz 2017, 22:04

Słodycze raczej dziecku nie zaszkodzą ;) Migdały, ryby i czerwone mięso są jeszcze ważnym elementem ciążowej diety. Ogólnie maluszkowi jest jeszcze bardzo potrzebna wit D, jod, żelazo i kwasy DHA poza kwasem foliowym. Mówienie ,,ja w ciąży jadłam co chciałam i dziecku nic nie było" jest trochę nierozważne, oczywiście super, że dzidziuś zdrowy, ale im bardziej świadoma mama tym większa szansa na lepszy start dla maluszka. Warto ustalić suplementację z lekarzem, szczególnie jak ktoś nie ma czasu na super zdrową dietę, albo w sezonie jesień-zima. Ja zapobiegawczo brałam w ciąży mamadha premium, miałam ułożoną dietę i jestem szczęśliwa bo wiem, że zadbałam o dziecko najlepiej jak mogłam :)
Gość

Postautor: słoneczko » 27 wrz 2017, 14:57

Na pewno mądrze i zdrowo. Jak trzeba to też przyjmować suplementy, ja np stosuję dicofer, który uzupełnia mi żelazo w organizmie
słoneczko

Postautor: benia » 27 wrz 2017, 21:40

Usłyszałam kiedyś takie fajne zdanie, aby jeść dla dwóch a nie za dwóch ;)
Awatar użytkownika
benia

Postautor: litewska1 » 02 paź 2017, 21:43

A słuchajcie co robicie z kurzajkami w ciązy? Mi się zaczyna taka robić mała i chyba wybiore się do centrum podologicznego w Łodzi aż, bo boję się jak zareagować! Macie jakieś pomysy albo miałyscie podobne doswiadczenia?
litewska1

Postautor: bzdurny » 19 paź 2017, 5:41

Już w czasie ciąży dobrze jest się wyposażyć w pewne niezbędne rzeczy: na przykład taki termometr: haxe.pl/component/ssproducts/product/2720-termometr-na-podczerwien-do-ucha-i-czola.html#1-opis później przyda się i dla dziecka i dla mamy i w sumie dla całej rodziny.
bzdurny

Postautor: weronika » 19 paź 2017, 11:15

Dieta jest bardzo ważna i to nie tylko podczas ciąży, ale i przed! Z własnego doświadczenia wiem, że problemy z zajściem w ciąże też wiążą się z tym co jemy. Mi się udało trafić na bardzo fajną lekarkę z certusa (pzń), która zaproponowała mi leczenie naprotechnologią, co okazało się w naszym przypadku strzałem w 10. U mnie dużą rolę odegrał też oprócz złego odżywiania się, stres w pracy, który nie wpływał korzystnie ani na proces starania się o dziecko, a już tym bardziej an ciążę.
weronika

Postautor: werraa » 30 paź 2017, 19:35

Ja zamawiałam sobie zdrowy catering z "Zielonych smaków". I codziennie miałam świeże, pyszne no i zdrowe jedzonko :)

Ostatnio przesunięty w górę 30 paź 2017, 19:35 przez: Anonymous.
werraa

Poprzednia