Co zrobić w razie uszkodzenia auta przez dziury w jezdni

Samochody, motocykle - temat dla fanów motoryzacji.

Co zrobić w razie uszkodzenia auta przez dziury w jezdni

Postautor: Mietek » 31 sty 2013, 12:13

Zima to okres dziur w jezdniach. Przekonałem się o tym osobiście, gdy wpakowałem się samochodem w dziurę w jezdni i urwałem zawieszenie. Dlatego chciałbym się podzielić dotychczasowym doświadczeniem i zdobytą wiedzą, bo nie wszyscy wiedzą co robić w takiej sytuacji.

Po pierwsze, gdy wjedziemy w dziurę i od razu zorientujemy się, że doszło do uszkodzenia, zjeżdżamy na pierwsze wolne miejsce do zaparkowania i sprawdzamy co się stało. W razie gdy doszło do uszkodzenia, należy zadzwonić na policję, poinformować o zdarzeniu i poprosić o interwencję. Policja przyjeżdża, sporządza notatkę, robi zdjęcia uszkodzeń i stanu nawierzchni w miejscu zdarzenia, a zebrany materiał przesyła dalej do zarządu dróg, czyli firmy, która zajmuje się ich utrzymaniem w danym mieście. My ze swojej strony również musimy się wybrać do zarządu dróg i wypełnić wniosek o odszkodowanie, w którym należy opisać zdarzenie, jego okoliczności itp., a nawet odręcznie narysować poglądową mapkę. Oddajemy wniosek i czekamy na rzeczoznawcę i decyzję o przyznaniu (lub nie) odszkodowania. Zawsze jest szansa, że część kosztów poniesionych w związku z naprawą się zwróci :)
Mietek

Jak walczyć o odszkodowanie za dziury w jezdniach?

Postautor: Radzio » 18 sty 2014, 14:00

Niedawno rozwaliłem zawieszenie na dziurze w jezdni, złożyłem wniosek o odszkodowanie, naprawiłem uszkodzenie, a tutaj nagle dzwoni do mnie ktoś z firmy ubezpieczeniowej i pyta mnie czy mam tę uszkodzoną część. Czy kogoś, za przeproszeniem, tutaj pogięło? Przecież jest dokumentacja fotograficzna i protokół z policji i faktura za naprawę. Czy ja mam kolekcjonować szrot z samochodu tylko po to, żeby rzeczoznawca łaskawie po kilku tygodniach zechciał sobie go obejrzeć? Na razie nie mam jeszcze żadnej decyzji, ale jak zaczną robić mi problemy z powodu braku uszkodzonej części to zrobię aferę...
Radzio

Re: Co zrobić w razie uszkodzenia auta przez dziury w jezdni

Postautor: Telka » 13 maja 2014, 13:02

Zgadzam się z tym co napisał Mietek :) kiedyś przez dziurę na drodze uległam wypadkowi komunikacyjnemu. Na szczęście za sprawą tych informacji http://www.mk-finanse.pl/index.php/oferta/odszkodowania/odszkodowania-komunikacyjne dowiedziałam się co to jest odszkodowanie po wypadku i jak się o nie starać ;)
Telka

Postautor: WrzesiA » 11 cze 2014, 14:01

A najlepiej, gdybyśmy dożyli czasów, w których nie będzie dziur w jezdni. Niestety, dobrze zapamiętajmy porady Mietka. Bo dziur Ci u nas dostatek... :roll:
WrzesiA

Postautor: BollyMan » 20 cze 2014, 19:55

Zapamiętać rady Mietka. Dziury nie znikną po jednym sezonie. No i można mieć namiary na pomoc drogową, na wszelki wypadek. Moja siostra urwała na dziurze miskę olejową i cały olej jej wyciekł. Musiałem jej znaleźć na szybko w necie pomoc drogową i w końcu udało się dodzwonić do http://max-hol.pl/ i oni po nią przyjechali i naprawiali jej w sumie nawet ten samochód. Jakieś odszkodowanie też wywalczyła.
BollyMan

Postautor: Alfa » 24 lip 2014, 14:31

Też niestety miałem przygodę z dziurami na drodze :/ Najgorzej jak pada, robią się kałuże i kierowca nie jest w stanie ocenić głębokości dziury. Na wypadek uszkodzeń mogę polecić rzetelny sklep z częściami zamiennymi do samochodów: http://www.lecart.pl Po moim wypadku uszkodziłem zawieszenie, a oni mają oryginalne części właśnie do układu zawieszenia.
Alfa

Postautor: Harry » 28 lip 2014, 7:12

Też kupowałem swego czasu w Lecart i mogę z czystym sumieniem polecić :)
Harry

Postautor: Marano » 22 sty 2015, 10:59

Należy udać się do mechanika, jednak wstępnie można dokonać oględzin we własnym zakresie. Zapraszam do naszego sklepu Marano . com. pl. Prowadzimy sprzedaż narzędzi i artykułów przydatnych przy naprawach samochodów. Nasi specjaliści pomogą wam w wyborze odpowiednich narzędzi i akcesoriów.
Marano

Postautor: Samba » 30 sie 2015, 20:28

ja też miałam wypadek, ale niestety po nim problem z uzyskaniem odszkodowania. poszperałam trochę w necie i trafiłam na firmę benefactor. pomogli! :)
Samba

Re: Odszkodowanie

Postautor: TeresaR » 02 paź 2015, 9:45

Pomagam osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych ale i nie tylko. Jeżeli masz problem z uzyskaniem odszkodowania i zadośćuczynienia za uszkodzone auto napisz do nie lub zadzwoń. Jeżeli miałeś zaniżoną wypłatę z kosztorysu sprawdzę ile można Ci dopłacić. Na roszczenia masz trzy lata nawet jeżeli już nie posiadasz auta. 532462020
TeresaR

Następna