Czy warto korzystać z faktoringu

Najważniejsze informacje z rynków finansowych.
Linki sponsorowane

Czy warto korzystać z faktoringu

Postautor: magda86 » 26 sty 2017, 17:30

Witam
Może ktoś na tym forum będzie potrafił mi pomóc. Mój mąż prowadzi firmę produkcyjną i swoje produkty sprzedaje bezpośrednio do hurtowni spożywczych. Z racji uwarunkowań rynkowych stosowana jest płatność z opóźnionym terminem płatności (taki standard już teraz) Niestety coraz częściej zdarza się tak, że niektóre hurtownie które teraz płaciły bez problemu zaczynają mieć problem z terminowością wpłat zaległości. Zastanawiamy się obydwoje czy nie podpisać umowy z firmą faktoringową np Magellan - magellan.pl/ Oferuje ona faktoring z regresem i jesteśmy już po wstępnej rozmowie i wszystko wydaje się okej. Najpierw chciałabym jednak uzyskać kilka opinii od osób, które coś takiego wprowadziły w swojej firmie. Czy ten pomysł się sprawdza/ czy naprawdę firma ma zachowaną płynność finansową? Czy nie boicie się państwo ryzyka?
magda86

Re: Czy warto korzystać z faktoringu

Postautor: kade » 19 wrz 2017, 12:18

Jakiś czas temu korzystałam z faktoringu w idea money i powiem Ci, że tylko dzięki temu udało mi się na starcie firmy utrzymać płynność finansową. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach co drugi klient prosi o faktury z odroczonym terminem płatności, a to jest wręcz morderstwo dla małych przedsiębiorstw

Ostatnio przesunięty w górę 19 wrz 2017, 12:18 przez: Anonymous.
kade