Rentowność polskich obligacji

Najważniejsze informacje z rynków finansowych.
Linki sponsorowane

Rentowność polskich obligacji

Postautor: kamil » 12 sty 2013, 16:16

Od stycznia bieżącego roku rentowność polskich obligacji znajduje się w trendzie wzrostowym. To dobra informacja dla posiadaczy między innymi obligacji z 10 letnim okresem zapadalności-chyba najbardziej popularne wśród inwestorów. Rentowność obligacji 10-letnich kształtuje się aktualnie na poziomie 4,022 procent. Myślę, że warto inwestować w polskie papiery wartościowe-są bezpieczne i jak widać bardziej zyskowne niż lokata terminowa w banku.
kamil

Zysk z obligacji

Postautor: makumba » 12 sty 2013, 16:23

Wzrost rentowności polskich obligacji jednych cieszy, a drugich smuci… Jest to niepokojący sygnał z perspektywy ekonomistów, gdyż zwiastuje obniżenie lotów polskiej gospodarki. Na dodatek rodzima waluta traci na wartości.
makumba

Ile można zarobić na polskich obligacjach

Postautor: big cyc » 18 kwie 2014, 18:51

Ja tam się cieszę! akurat posiadam 10-letnie obligacje. Raduje mnie również zapowiedź Rady Polityki Pieniężnej o zmniejszeniu tempa obniżek stóp procentowych. Oznacza to, że w najbliższym czasie oprocentowanie obligacji nie spadnie. Jednak nie chciałbym , aby rentowność przekroczyła magicznego poziomu 5 procent. Byłaby to zapowiedź poważnych problemów finansów publicznych.
big cyc

Re: Rentowność polskich obligacji

Postautor: Joahimekk » 23 maja 2014, 6:39

!!!!!!!!
Z tego co ja czytałem to obecnie obligacje sa bardzo nie opłacalne. Zysk z nich to tyle samo o inflacja - więc zarabiamy na nich 0 ZŁOTYCH
Poczytajcie sobie o tym na KASIASTO.PL
Joahimekk

Postautor: bingos » 25 lip 2014, 3:51

rentowność obligacji będzie moim zdaniem spadać na rzecz akcji. :)
bingos

Postautor: Baz » 24 sie 2014, 1:08

Nie mam , mój ojciec zawsze też był negatywnie nastawiony do obligacji.
Baz

Postautor: bingos » 04 wrz 2014, 8:33

obligacje są dobre do dywersyfikacji, ale to trzeba mieć miliony.
bingos

Postautor: Lanet » 21 gru 2014, 16:08

Szczerze, to na chwilę obecna nie bardzo wierzę w obligacje RP. Przede wszystkim, stopa zwrotu z tego rodzaju papierów wartościowych jest (może) minimalnie wyższa od tego, co możemy otrzymać na rachunku oszczędnościowym.
Lanet

podsumowanie watku

Postautor: HieronimDWed » 28 lut 2015, 11:59

Sporadycznie kiedy w sieci można odszukać tak ciekawy topic. Dowiedziałem się wiele i to dla mnie najistotniejsze. Perfekcyjny temat, jaki odszukałem w sieci. Podziwiam wszystkich, którzy wyrazili swoją opinię - macie u mnie okazały plus. Z pewnością zajrzę tutaj jeszcze kilka razy, aby poczytać dalsze wpisy.
Awatar użytkownika
HieronimDWed

Postautor: robert » 07 kwie 2015, 14:20

zainwestowałem na toforum.pl w polskie obligacje, jest tendencja spadkowa, ale pójdą do góry ;)
robert

Następna