Jak i w co inwestować

Najważniejsze informacje z rynków finansowych.
Linki sponsorowane

Jak i w co inwestować

Postautor: monika-bdg » 10 mar 2016, 14:26

Tyle razy natrafiam się tutaj na forum z zapytaniami o to gdzie i w co można zainwestować, jak pomnożyć oszczędności, albo gdzie pożyczyć pieniądze na jakiś cel. Wyjść jest naprawdę bardzo wiele, żyjemy w czasach wolnego rynku i w rozwiązaniach możemy wręcz przebierać. Ja akurat już jakiś czas jestem wciągnięta w pożyczki społecznościowe i to jest mój sposób na inwestycje. Najpierw działałam na Kokosie, potem przeniosłam się na CapitalClub i jak na razie udaje mi się zyskiwać na pożyczaniu innym. I tak, zgadza się że ryzyko jakieś jest, bo na różnych pożyczkobiorców można trafić (wszyscy mi o tym nieustannie przypominają), ale jestem czujna i staram się ich racjonalnie wybierać. Dlatego między innymi zamieniłam sobie Kokos z Capitalem, bo odnoszę wrażenie że na Kokosie już za dużo się zrobiło kombinatorów. Ktoś też podziela moje zdanie? Chętnie podyskutuję na ten temat.
monika-bdg

Re: Jak i w co inwestować

Postautor: klaster » 11 mar 2016, 6:56

ja w pozyczki pozabankowe inwestuje w Klubie Inwestorow, jestem zadowolony. Ryzyko wystepuje przy kazdej inwestycji, chociaz wedlug mnie akurat w przypadku pozyczek to ryzyko jest duzo nizsze niz w przypadku innych inwestycji. w Klubie jestem juz dluzszy czas i przyznam szczerze, ze jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby stracic
klaster

Postautor: jarex » 23 mar 2016, 13:50

Ja osobiscie postanowilem zainwestowac w zloto, okazalo sie to dla zarowno oplacalne jak i bezpieczne- kupilem pare monet na zlotatarcza.com, trzymam je w domu i przynajmniej realnie mam stycznosc z oszczednosciami;)
jarex

Postautor: cinkowy » 13 kwie 2016, 13:53

Sam gdybym miał większe, wolne fundusze wybrałbym grunty. Tutaj można zarobić całkiem sporo, zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na uczestnictwo w jakimś fajnym programie. Działkę można np. wykorzystywać rekreacyjnie, czy sprzedać po uprzednim uzbrojeniu, a możliwości jest znacznie więcej. Na pewno na tym nie stracimy.
cinkowy

Postautor: Gość » 08 cze 2016, 0:12

Albo nieruchomości.
Gość

Postautor: danni » 22 sie 2016, 10:54

Ja tak samo miałem do czynienia z CapitalClub i niewykluczone, że jeszcze będę miał. Póki co pożyczka, w którą zainwestowałem została spłacona, zrobiłem sobie przerwę od tego, ale wiem że nie będę miał oporów przed powrotem tam. Trafiłem na solidnego pożyczkobiorcę, spłaty zawsze miałem na czas, obyło się bez jakichkolwiek kłopotów. Myślę, że ta bezproblemowość być może wynika z tego, że jednak to jest inwestycja w rozwijające się firmy. Firmy to firmy. A nie jacyś przypadkowi ludzie.
danni

Postautor: grzesiek921 » 01 wrz 2016, 22:52

Widze że temat często sie pojawia na forum. Też do niedawna się zastanawiałem w co by tu zainwestować. I pojawił mi się taki pomysł w głowie, że może jakaś firma w czechach. Bo czytałem, że tam koszty są dużo mniejsze. Jednak od pomysłu do realizacji bardzo daleko, ale we wszystkim pomogło mi Idoneo :)
grzesiek921

Postautor: bruno71 » 22 wrz 2016, 16:39

stawiałbym jednak na nieruchomości. zwłaszcza takie, co to moga więcej dochodu przynieść, czyli takie pod wynajem dla turystów, za to duzo wiecej mozna zgarnac niz na tradycyjnym wynajmie. mnie samemu sie mega podoba wynajmowanie apartamentow nad morzem - ludzie lubia dobry standard, na porzadny nocleg zawsze sie klient znajdzie. takze na przyklad kupic mieszkanie w takiej inwestycji jak w ta w rowach -> http://www.apartamentyrowy.pl/ i potem wynajmować.... fajna sprawa :)
bruno71

Postautor: tolo » 19 paź 2016, 3:02

w złoto, w gry na giełdzie, albo najbezpieczniej - w mieszkania. dobry interes jest z odnajmu mieszkań. teść u mnie tak skubany zarabia, skupował mieszkania w starej płycie za marne grosze w czasach przemian w latach 90 i teraz ma ich chyba z pięć, wszystko pod wynajem studentom w trójmieście. ale my sami też myślimy o taki biznesie, chcemy kupić mieszkanko pod wynajem turystom, coś takiego myślę miałoby branie http://www.apartamentyrowy.pl/
tolo

Postautor: Tedi » 17 lis 2016, 18:40

bruno71 pisze:stawiałbym jednak na nieruchomości. zwłaszcza takie, co to moga więcej dochodu przynieść, czyli takie pod wynajem dla turystów, za to duzo wiecej mozna zgarnac niz na tradycyjnym wynajmie. mnie samemu sie mega podoba wynajmowanie apartamentow nad morzem - ludzie lubia dobry standard, na porzadny nocleg zawsze sie klient znajdzie. takze na przyklad kupic mieszkanie w takiej inwestycji jak w ta w rowach [...] i potem wynajmować.... fajna sprawa :)

Pomysł genialny, ale potrzeba sporego kapitału na taką inwestycję co często wiąże się z dobraniem kredytu do Naszych oszczędności i tutaj pytanie, czy może nie lepiej tak duże pieniądze zainwestować w jakiś biznes niż w nieruchomość, która może ale nie musi przynosić zysku z wynajmu, bo jednak turysta bywa kapryśny ;)
tolo pisze:w złoto, w gry na giełdzie, albo najbezpieczniej - w mieszkania. dobry interes jest z odnajmu mieszkań. teść u mnie tak skubany zarabia, skupował mieszkania w starej płycie za marne grosze w czasach przemian w latach 90 i teraz ma ich chyba z pięć, wszystko pod wynajem studentom w trójmieście. ale my sami też myślimy o taki biznesie, chcemy kupić mieszkanko pod wynajem turystom, coś takiego myślę miałoby branie [...]

Gra na giełdzie to trochę ryzykowne hobby, bo można równie szybko dużo zarobić co i wszystko stracić. Mieszkania dla studentów to pomysł na "biznes" wielu osób, bo jest popyt. Jednak trzeba pamiętać o tym, że możemy narazić się na konkretne straty jeżeli wynajmniemy mieszkanie nieodpowiedzialnym ludziom. Warto pamięta podczas poszukiwania pomysłu na zarobek, aby był on cały czas rentowny, bo w przypadku wynajmu studentom okres wakacji jest przestojem, a kredyt i opłaty trzeba zapłacić.
Tedi

Następna