Leasing - poradźcie co wybrać

Jak szybko kupić samochód na raty.
Linki sponsorowane

Leasing - poradźcie co wybrać

Postautor: halomario » 06 sty 2017, 13:21

Porównuję właśnie sobie oferty leasingu, na razie mam z PKO Leasing, Getin, Idea? Gdzie jeszcze warto zapytać i poprosić o przygotowanie oferty?
halomario

Re: Najtańszy leasing, gdzie najlepiej w jakiej firmie?

Postautor: Deco81 » 06 sty 2017, 14:08

Spróbuj u jakiegoś brokera, wypełnij formularz i zostaw dane, zadzwonią. Podasz im szczegóły i Ci zbiorą oferty, a potem dadzą najlepszą. Ty za to nie płacisz, tylko oni mają prowizję od firm leasingowych. Wcale też nie musisz się decydować, ale zawsze będziesz miał kolejną ofertę i możesz porównać, a także posłużyć się w ewentualnych negocjacjach. Warto trochę ponegocjować i pokazać kontrofertę, to oni potem mają podkładkę żeby dać jeszcze lepsze warunki. Nawet jak już sobie jakiś upatrzysz i się konkretnie zdecydujesz to warto negocjować. Najtańszy leasing wcale nie musi być najlepszy.

Zobacz sobie ten artykuł: Leasing - najlepszy, najtańszy - Gdzie najlepiej wziąć?

Najtańszy leasing może mieć różne wady, typu późne dostarczanie faktur, wysokie opłaty dodatkowe. Lepiej dobrze przeanalizować i poczytać trochę opinii o tych firmach. Czasem lepiej wybrać droższą, ale sprawnie działającą i z małymi opłatami np. za spóźnienia, bo zawsze może się coś zdarzyć, że się spóźnisz z zapłatą.
Deco81

Postautor: Jopek » 06 sty 2017, 16:43

Moja partnerka brała od jakiejś brokerki właśnie i ta poleciała jej PKO, bo był najtańszy, ale ogólnie jest ok. Było kilka opłat na początku, których się nie spodziewała, ale niewiele togo było. Faktury są dość późno ale na czas. Getin Leasing ma to podobna fajnie rozwiązane z tymi fakturami, bo mają podobno do tego system i faktury są dostępne online (tak przynajmniej słyszałem), ale był nieco droższy i zadecydowała niższa rata, a właściwie to nie są raty tylko czynsze leasingowe.
Jopek

Postautor: Prezik » 06 sty 2017, 16:45

Wszystko zależy od tego jaki to leasing, jaka wartość auta, wartość wykupu ile lat itp. Oferta dla jednego wariantu np. na 2 lata może być lepsza w jednym banku, a w drugim może być lepsza oferta na to samo auto, ale np. w wersji na 5 lat. Trzeba po prostu porównać i poprosić o przygotowanie oferty dla różnych wariantów czasowych.
Prezik

Postautor: AGP » 07 sty 2017, 9:42

Uderz do brokera, a najlepiej kilku. Zostaw też dane kontaktowe w kilku firmach leasingowych i bankach. Niech Ci przygotują oferty. Zbierz do kupy wybierz trzy najlepsze. Do najlepszej nic na razie nie wysyłaj, ale za to wyślij jej ofertę do dwóch następnych w kolejności, jak Ci przygotują kontroferty i któraś będzie lepsza od tej pierwszej, to poślij im i powiedz, że Ci proponują lepsze warunki, a na dowód przesyłasz ofertę. Może Ci dadzą jeszcze lepszą, a jak nie to wybierz z tych co masz najlepszą, taką która Ci odpowiada.
AGP

Postautor: Jopek » 10 sty 2017, 8:49

Jeszcze istotne jest ubezpieczenie jeżeli chodzi o samochód. Wymagany jest pełen pakiet i można skorzystać z ubezpieczenia od firmy leasingowej lub poszukać samemu. Przy czym jak weźmiemy ubezpieczenie znalezione samemu, to zazwyczaj dostaniemy jakąś jednorazową opłatę z firmy leasingowej. Najlepiej poszukać jakichś ofert ubezpieczenia samemu i podstawić firmie leasingowej, a Ci nam dadzą taką samą ofertę ubezpieczenia. Tylko, że za rok już nie będzie taka atrakcyjna, ale w kolejnym roku robimy to samo.
Jopek

Postautor: AGP » 12 sty 2017, 8:28

Nie opłaca się brać indywidualnie ubezpieczenia w zewnętrznej firmie, bo większość banków pobiera dodatkową opłatę jak skorzystasz z własnego ubezpieczenia. Warto jednak poszukać alternatywnej oferty, bo jak się pokaże ją bankowi to obniżą składkę do tego samego poziomu. Problem jednak polega na tym, że agenci ubezpieczeniowi dobrze wiedzą jak to wygląda przy leasingu i niechętnie wystawiają takie oferty, bo zdają sobie sprawę, że i tak z niej nie skorzystasz. Najlepiej jak się ma jakiegoś znajomego, to można poprosić, żeby taką jak najtańszą wystawił.
AGP

Postautor: Martunia » 24 sty 2017, 14:42

Żeby określić, która oferta wyjdzie najtaniej trzeba dokładnie przejrzeć tabelę opłat i prowizji, bo o ile raty mogą się nieznacznie różnić, to spore różnice mogą być w opłatach. Przy czym w zależności od długości spłaty leasingu jednorazowe opłaty jak np. za rejestrację będą stanowić tylko niewielką część całościowych kosztów. Zależy też czy komuś się zdarza spóźniać z płatnościami, czy nie bo upomnienia i opóźnienia właśnie sporo kosztują.
Martunia

Postautor: andrew » 17 lut 2017, 15:38

Ja brałem leasing bezpośrednio w salonie toyoty. Dostałem dobrą ofertę i już nigdzie nie musiałem szukać. Lubię jak wszystko można załatwić w jednym miejscu. Leasing to super sprawa, płacę ratę i mam nową rav4 do dyspozycji.
andrew

Postautor: Holsik » 01 kwie 2017, 0:39

Szczerze mówiąc też zastanawiam się nad wzięciem leasingu, jeszcez nie wiem który bank wybrać. Choć ostatnio sporo osób chwali ten bank Toyota, a mnie akurat bardziej interesuje marka japońska. Nad tym się jeszcez zastanowie, ale co z tym ubezpieczeniem gap? Czy warto je brać, przed czym może mnie uchronić? Czy komuś z was się ono przydało, czy to tylko jakiś chwyt marketingowy?
Holsik

Następna