kredyt hipoteczny- opinia oferty

Wszystko o kredytach na mieszkanie lub dom.
Linki sponsorowane

kredyt hipoteczny- opinia oferty

Postautor: slabykoxu » 27 lut 2017, 14:42

Witam, proszę ocenić zaproponowaną przez bank pożyczke hipoteczną w alior bank

pożyczka 176750
stopa procentowa- zmienna
stopa procentowa wartość- 4,53%
stawka referencyjna- wibor 3m
stawka referencyjna- 1,73%
marża- 2,08%
prowizja- 4% 7070zł
forma platności - gotówka
okres kredytowania- 360miesięcy
okres wykorzystania- 3 miesiące
okres spłaty- 357

rata 889zł
dodatkowo ubezpieczenie na życie 170zł rocznie i ubezpieczenie domu- nieco ponad 550zł rocznie
slabykoxu

Re: kredyt hipoteczny- opinia oferty

Postautor: weiss11 » 24 mar 2017, 7:35

Ja też starałam się o kredyt jakieś 6 miesięcy temu. dzwoniłam po bankach, chodziłam do nich a na końcu i tak nie wiedziałam który wybrać. no i znalazłam gdzieś porównywarkę kredytów i miałam zestawienie, dlatego łatwiej było coś wybrać. z porównywarek,
weiss11

Postautor: deder » 02 maja 2017, 19:05

wybrałeś jednej z droższych kredytów.
deder

Postautor: Szymon Credits » 24 lip 2017, 15:13

Witam,

Marża wydaje się być niska jak na Alior, natomiast w Lutym PKO BO, Pekao SA, ING (przy 20% wkładzie własnym), Millennium, mBank mieli oferty z niższą marżą, poniżej 1,9%.
Jeśli chodzi o prowizje, to tutaj jest 2 razy drożej niż w innych bankach.
Prowizja powinna wynosić 2%, natomiast są oferty gdzie prowizja jest 0%, ale coś idzie w zamian, np podwyższenie marży, ubezpieczenie itp.
Dla przykładu PKO BP 2% prowizji, ale można zamienić na ubezpieczenie warte 3,25% kwoty kredytu.

Jeśli jeszcze temat jest aktualny i jest w okolicach Krakowa czy Warszawy, jestem dostępny pod adresem mailowym: szymon.sienko@credits.biz.pl
Szymon Credits

kredyty

Postautor: rafal » 07 wrz 2017, 4:45

Dzień dobry,
byłem w podobnej sytuacji. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kredytu oraz zabezpieczenia najlepiej udać się do doradcy finansowego, który posiada fachową wiedzę, kontakty oraz potrafi ocenić naszą zdolność kredytową. Dużym błędem jest wybór kredytu w konkretnym banku kierując się tylko oprocentowaniem. Wiem to z własnego doświadczenia. Sam nie posiadałem żadnej fachowej wiedzy, tylko ogólną, a istnieje wiele kwestii, które mogą znacznie wpłynąć na to czy dostaniemy kredyt w wysokości jakiej potrzebujemy. A takie porady są udzielane zupełnie za darmo, należy znaleźć tylko trochę wolnego czasu, aby udać się do ich oddziału. Rozmowa i ocena mojej sytuacji zajęła niespełna godzinę, później gromadzenie potrzebnych dokumentów, ale i tak większość spraw załatwiali za mnie, więc to dodatkowa oszczędność czasu. Mieszkam w Poznaniu więc śmiało mogę polecić kogoś godnego zaufania z tych okolic. Mój adres e-mail: rafal0_23@o2.pl

Ostatnio przesunięty w górę 07 wrz 2017, 4:45 przez: Anonymous.
rafal