Kilka pomysłów na własny biznes - prośba o ocenę

Jak inwestować, żeby zarobić.
Linki sponsorowane

Kilka pomysłów na własny biznes - prośba o ocenę

Postautor: kalwin » 29 maja 2015, 14:26

Mam kilka pomysłów na własny biznes, większość jest związana z handlem, w którym jest najmniejsza bariera wejścia. Problem polega na tym, że nie potrafię się na nic zdecydować ostatecznie. Mam trochę wolnego kapitału pochodzącego ze sprzedaży mieszkania.
Zastanawiam się nad biznesem związanym ze sprzedażą fotelików samochodowych, smoczków dla dzieci i innych tego typu akcesoriów. Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia, uwagi, sugestie z tym związane.
kalwin

Re: Kilka pomysłów na własny biznes - prośba o ocenę

Postautor: wioletta » 30 maja 2015, 13:58

Wiesz co tyle tego w internecie , mnóstwo sklepów z akcesoriami dla maluchów wokoło. Lepiej zajmij się czyms czego nie ma w twojej okolicy. Może myjnia parowa? ja np zastanawiam się nad wejściem we franczyze Ecomyjni. Właśnie nad otworzeniem takiej myjni parowej . Zerknij tu www.maszynyparowe.com dowiesz sę szczegółów
wioletta

Postautor: Axello » 30 maja 2015, 16:45

Podstawa to jakiś dobry punkt. Punkt wokół którego będziesz miał duży ruch. Taki ruch znajdziesz sezonowo w miejscowościach turystycznych, w centrach dużych miast.
Jeżeli chodzi o pomysł na biznes - cóż, dużo zależy od Twojej kreatywności. Rozejrzyj się po internecie. Tak naprawdę jest sporo firm które chętnie podejmą się współpracy biznesowej. Dostarczą Ci towar, wyposażą lokal, pomogą logistycznie.

Jeżeli chcesz to mogę dać Ci namiar na kilka firm w których możesz zapytać. A i ważna kwestia - szukaj przede wszystkim towaru unikatowego. Nie ma co konkurować ceną, to ślepa uliczka w biznesie.
Axello

Postautor: Barubar » 31 maja 2015, 8:58

Z tym unikatowym towarem to muszę się zgodzić z przedmówcą. Ceną nie ma co konkurować, bo zawsze znajdzie się ktoś na allegro kto sprzeda Ci towar taniej. Nie wiem skąd oni to biorą, ale rzeczywiście jest tak jak piszę.

Sprawdź sobie jeszcze ten katalog http://online.fliphtml5.com/fbpn/uory/#p=2
Towar jest jeszcze unikatowy, niszowy ale popyt jest coraz większy. Zwróć uwagę na warunki współpracy: wysokość marży, możliwość odroczenia płatności, możliwość zwrotu towaru do 6 miesięcy. Znam kilka osób które się tym zajmują i dobrze sobie radzą, właśnie ze względu na korzystne warunki współpracy.
Barubar

Postautor: Edson » 01 cze 2015, 12:25

Barubar pisze:
> Z tym unikatowym towarem to muszę się zgodzić z przedmówcą. Ceną nie ma co
> konkurować, bo zawsze znajdzie się ktoś na allegro kto sprzeda Ci towar
> taniej. Nie wiem skąd oni to biorą, ale rzeczywiście jest tak jak piszę.
>
> Sprawdź sobie jeszcze ten katalog
> http://online.fliphtml5.com/fbpn/uory/#p=2
> Towar jest jeszcze unikatowy, niszowy ale popyt jest coraz większy. Zwróć
> uwagę na warunki współpracy: wysokość marży, możliwość odroczenia
> płatności, możliwość zwrotu towaru do 6 miesięcy. Znam kilka osób które się
> tym zajmują i dobrze sobie radzą, właśnie ze względu na korzystne warunki
> współpracy.

Jeżeli to co tam napisane jest w katalogu jest prawdą, to powiem szczerze, że nie wiem nad czym się tutaj zastanawiać. Warunki współpracy są naprawdę korzystne, nawet dla kogoś, kto na początku nie dysponuje zbyt dużym kapitałem.
Przy marżach na poziomie 100 - 200% to nawet przy niewielkim obrocie można zarobić całkiem fajne pieniądze...
Edson

Postautor: madzienkab » 15 cze 2015, 7:50

Moim zdaniem trzeba po prostu mieć pasję i być w tym dobrym.
Zajrzyj do introligatorni artystycznej na http://www.kurcewicz.pl/
madzienkab

Postautor: basiaa » 08 sty 2016, 11:01

Jak nie jesteś jeszcze do końca przekonany i to może warto zastanowić się czy nie lepiej zawęzić pole działania i zająć się sprzedażą pokrowców na takie foteliki, czy śliniaczków dla dzieci i innych tego typu rzeczy, na których można by coś było wyhaftować i Ty zająłbyś się własnie tego rodzaju haftem. Oferowałbyś spersonalizowane hafty (np wyhaftowane wzory/napisy czy imona dzieci na tego rodzaju produktach). Od razu zaznaczam, że napisałam HAFT a nie wyszywanie, bo do wyszywać i szyć trzeba umieć :P a żeby haftować wystarczy jednynie zaopatrzyć się w hafciarkę komputerową np z taką z firmy BERNINA, która wyhaftuje za Ciebie dosłownie wszystko :) w Twojej kwestii będzie jedynie zaprojektowanie danego wzoru czy napisu. Na pewno jest to rynek mniej nasycony, na którym jest jeszcze sporo miejsca na tego rodzaju działalnlość, niż ten o którym pisałeś :)
basiaa

Postautor: honorataa12 » 18 mar 2016, 5:14

dobry pomysł na biznes moim zdaniem to połowa sukcesu. Reszta zalezy od tego jak z tym wszytskim wystartujesz i jak zadbasz o to by być rozpoznawalny na rynku. Pamiętam jak sama zakładałam swoją frime, ojejku ile z tym było zamieszania. Masa papierkowej roboty, chodzenia po urzędach, nie dawałam rady nad tym sama zapanować, cały czas pojawiała się kolejna nowa rzecz,a ja automatycznie robiłam krok w tył. No w takiej chwili zwątpienia czy warto brnąc w to wszystko dalej natknęłam się na Inetus. Chyba to byl jakis znak z gory :) skontaktowąłam się z nimi, przedstawiłam mój problem, ze jestem nowa na rynku, ze zakładam firme, ze kompletnie nie wiem co i jak. I wiecie co? Strasznie mi pomogli, ogarnęli wszystkie papiery, doradzali, mialam osobistą księgową. Cieszę się ze są takie firmy, które oferuja sie na starcie, bardzo pomagają młodym przedsiębiorcom.
honorataa12

Postautor: klara » 26 kwie 2016, 12:08

Jeśli myslisz o własnym biznesie to warto również pomyśleć o interesie na rynku zagranicznym. Ja ostatnio korzystałam z usług firmy http://www.model-biznesowy-internacjonalizacji.pl/. Zajmują się profesjonalnym opracowaniem Modelu Biznesowego Internacjonalizacji. Wprowadzają polskie przedsiębiorstwa na rynki zagraniczne oraz pozyskują dotacje na internacjonalizację
klara

Postautor: szwajda » 06 maja 2016, 21:21

A może franczyza? nie trzeba inwestować bardzo dużo a można mieć fajną firmę. Ja własnie mysle nad swoim foodtruckiem http://crazypepe.pl/ :) Pizzernia ma dobrą ofertę i kusi mnie zwłaszcza ze dobre lokalizację moim zdaniem są
szwajda

Następna