Jakie znacie firmy pozabankowe - instytucje dające pożyczki

Dział dla wszystkich z problemami finansowymi.
Linki sponsorowane

Jakie znacie firmy pozabankowe - instytucje dające pożyczki

Postautor: marian » 22 maja 2014, 1:22

Co trzeba zrobić, by dostać pożyczkę w parabanku?
Co trzeba zrobić, by dostać pożyczkę pozabankową? Otóż – i ta informacja z całą pewnością ucieszy osoby zainteresowane tego typu usługami – nie musimy wcale spełniać wygórowanych wymagań, aby móc się ubiegać o takie wsparcie finansowe. Warunki stawiane klientom przez firmy pożyczkowe są na tyle niskie, że sprostać są im w stanie nawet te osoby, których życiowa sytuacja pozostawia wiele do życzenia.
Oczywiście, zasady obowiązujące w poszczególnych parabankach są różne, stąd też tak duże urozmaicenie w zakresie oferowanych przez nie pożyczek. Jeśli zależy nam na tym, by pożyczka pozabankowa była adekwatna do naszych realnych potrzeb, koniecznie musimy przeanalizować sytuację na rynku. Bez dokładnej analizy, porównań oraz wyliczeń nie ma szans na to, by podpisać umowę na najbardziej korzystnych dla siebie warunkach. Wiele osób niestety dość często nie przywiązuje do tego należytej wagi, czego efekty są później opłakane. Ludzie narzekają wtedy, że muszą płacić nie wiadomo ile, a gdyby poświęcili trochę czasu na zapoznanie się z tym, co poszczególne firmy mają do zaproponowania, bez wątpienia takich kłopotów by nie mieli.
Wiele jest rzeczy, na które należy zwracać uwagę. To nie tylko koszty zobowiązania, ale także inne czynniki jak chociażby jakość obsługi. To także bardzo wiele mówi na temat instytucji finansowych. Jeżeli uważamy poziom obsługi za niezadowalający, lepiej zaufajmy swemu odczuciu i udajmy się gdzie indziej po pożyczkę. Wybór jest na szczęście spory, więc znajdziemy coś dla siebie.
marian

Re: Jakie znacie firmy pozabankowe - instytucje dające pożyc

Postautor: minaAAWWAAAER » 10 lip 2014, 10:54

Całkowicie zgadzam się z powyższą opinią. Niestety często ludzie nie poświęcą chwili, aby zapoznać się z ofertami różnych instytucji i wybrać najkorzystniejszą opcję. Stąd właśnie biorą się problemy – płacz i zgrzytanie zębów. Obecnie na rynku jest wiele możliwości. Sam jakiś czas temu, musiałem przeanalizować wszystkie oferty, ponieważ potrzebowałem pożyczki, którą zresztą jeszcze spłacam. Oferty firm są bardzo różne i trzeba zwracać uwagę na szczegóły. Jakość obsługi klienta jest również ważna i może powiedzieć wiele o firmie, z którą chcemy „współpracować”. Docelowo skorzystałem z usług bezpiecznej pożyczki, ponieważ mam dużą działkę – pożyczkę wziąłem pod zastaw hipoteki. Raty zostały rozłożone na rok (oprocentowanie 16%). Warto pamiętać, że na rynku są firmy uczciwe, ale niestety też zwykli naciągacze. Musimy włożyć trochę wysiłku, aby na nich nie trafić. Warto przeanalizować opinię innych ludzi, poszukać rad na forach, ale też popytać znajomych. Przede wszystkim, pamiętajcie o sprawdzeniu umowy. Powinna ona być jasna i zrozumiała. Wszelkie niejasności mogą prowadzić do kłopotów, które będą Was wiele kosztować.
minaAAWWAAAER

Postautor: aldona » 26 lip 2014, 20:06

Dokładnie, macie rację! Wiele osób w poszukiwaniu pożyczki wybiera pierwszą lepszą firmę, bez uprzedniego sprawdzenia. Z drugiej strony często jest też tak, że wybierane są firmy najczęściej reklamowane, co rzecz jasna nie oznacza, że super działają - ale po prostu mają duży budżet na reklamę. Ja wolę popytać znajomych lub poszperać na forach, bo tam rzeczywiście można wielu ciekawych rzeczy się dowiedzieć, o których takie firmy jasno nie piszą. Może dlatego jeszcze nigdy się nie zawiodłam na firmach pożyczkowych. Ostatnio trafiłam na ofertę - wszystko wyczytałam w necie, pod jakimś artykułem o pożyczkach. Poszło gładko, bo i formularz był dosyć prosty. Pożyczałam 250zł, więc szybko udało mi się spłacić. Wyczytałam, że jest też opcja przedłużenia. Ale na szczęście wszystko rozwiązałam w terminie.
aldona

Postautor: Rados » 29 lip 2014, 8:52

No właśnie jest często tak, że ludzie narzekają na pożyczki tzw. chwilówki, tak naprawdę z własnej głupoty. Wiadomo, że nie należy brać pieniędzy od pierwszej lepszej reklamowanej firmy, tylko trzeba dokładnie przeanalizować sytuację i WARUNKI, jakie stawia nam instytucja od której pożyczamy gotówkę. Ludzie narzekają np. na Provident. Dlaczego? Bo nie czytają do końca umów, które sami podpisują. Przecież ta firma jest chyba jedną z najstarszych tego typu instytucji i nikt nikogo tutaj nie oszukuje. Ludzie po prostu chyba myślą, że wszystko im się należy i to najlepiej – za darmo. A w tym przypadku odsetki akurat nie są takie wygórowane jeśli wziąć pod uwagę warunki, łatwość i bezproblemowość w otrzymaniu gotówki od ręki
Rados

Postautor: bekos » 30 lip 2014, 11:20

Raczej szukaj przez doradców. Wniosek pójdzie przez Górnośląskie Towarzystwo Finansowe to przynajmniej masz pewność, że dalej trafi tam, gdzie ma to sens. Zrobią ci na analizę to masz porównanie kosztów. I wtedy nie bierzesz pożyczki, która kosztuje majątek - miejsce dobierasz rozsądnie.
bekos

Postautor: pd1981 » 30 lip 2014, 22:49

Pełno tego jest. Jak już opisane było wyżej trzeba sprawdzić co ile kosztuje. Niektóre są darmowe, ale to dotyczy osób biorących pierwszą pożyczkę w danej instytucji. Listę możesz znaleźć na http://zfp.org.pl - oczywiście lista dotyczy tylko członków tej organizacji. Porównanie kilkunastu pożyczek pod kątem kosztów znajdziesz też np tu: http://finanseokay.pl Generalnie, chwilówki pozabankowe to temat rzeka, są typowe kilkunastodniowe, kilkutygodniowe, ale są również i takie, które można wziąć na kilka miesięcy - no, te już lepiej określać terminem pożyczki pozabankowe niż chwilówkami.
pd1981

Postautor: pozyczkainfo24 » 31 lip 2014, 11:58

Firm pozabankowych, które udzielają pożyczki, chwilówki jest naprawdę wiele, tak jak zauważyli to poprzednicy. Wiele osób robi ten błąd, że w przypadku, gdy potrzebują gotówki, to biorą pożyczkę w pierwszej lepszej firmie, którą znaleźli np. na ulotce, na drzwiach, tablicach itp. A wystarczy przejrzeć internet, gdzie firmy pożyczkowe walczą o klienta, tym samym schodząc z wielkości opłat, prowizji, które musi ponieść klient. Dlatego warto szukać, porównywać i sprawdzać.
Ja kieruję się 3 zasadami, które powinni ludzie przestrzegać biorąc pożyczkę. Te 3 zasady umieściłem na swojej stronie:
3 ZASADY BEZPIECZNYCH POŻYCZEK
- Sprawdź, jaki jest całkowity koszt pożyczki. Czy od samego początku jest jasne, ile wyniesie Cię spłata pożyczki i w jakim terminie ma być spłacona.
- Zapoznaj się z umową pożyczki. Zwróć uwagę, czy są jakieś dodatkowe opłaty (prowizja, oprocentowanie, dodatkowe opłaty), a jeśli są, to w jakiej wysokości. Sprawdź, jakie są konsekwencje braku płatności lub opóźnień w spłacie pożyczki.
- Pożyczaj tylko wtedy, gdy wiesz, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę w całości i w wyznaczonym terminie!
Ponad 20 instytucji pozabankowych udzielających pożyczki, chwilówki, pożyczki długoterminowe, pożyczki bez BIK, pożyczki przez internet oraz porównywarki pożyczek pozabankowych - to wszystko w jednym miejscu.
Pozdrawiam: pozyczkainfo24
www.pozyczkainfo24.pl - Pożyczki pozabankowe, pożyczki i chwilówki, kredyty gotówkowe, hipoteczne, konta osobiste, ubezpieczenia, porównywarki - wszystko w jednym miejscu.
pozyczkainfo24

Postautor: Szyszka » 15 wrz 2014, 7:13

na pewno nie należy brać pożyczki od pierwszej lepszej firmy, albo takiej która na ulotce oferuje się jako "najtańsza" itd. Najpewniej jakiś czas potem dowiesz się, że czegoś nie doczytałaś, bo było to napisane tzw. małym druczkiem... i będzie niespodzianka. Jak już pożyczać to firm, które są na rynku od lat, a przede wszystkim od tych, którzy oferują przejrzyste warunki. Polecam wejść na stron Providenta i tam masz kalkulator, który wylicza Ci wszystko ile bierzesz i ile masz do spłacenia www.provident.pl
Szyszka

Postautor: paweł » 15 wrz 2014, 15:53

w VIVUS pierwsza pożyczka za darmo
paweł

Postautor: donatan » 18 wrz 2014, 11:52

pozabankowo mozesz wziąść tanią pożyczkę na portalu toforum, nie sprawdzają baz dłuzników i realizują je prywatni inwestorzy.
donatan

Następna