Lendon - jaką opinię macie o pożyczkach w tej firmie?

Dział dla wszystkich z problemami finansowymi.
Linki sponsorowane

Lendon - jaką opinię macie o pożyczkach w tej firmie?

Postautor: Jopek » 09 wrz 2016, 9:40

Czy ktoś korzystał z tej firmy. Można niby pożyczyć za darmo 2 tys. na 30 dni? Pytanie, czy jest rzeczywiście za darmo, czy potem się okazuje, że jednak jest ileś opłat.

Drugie pytanie, czy sprawdzają BIK, bo nie wiem jak mój wygląda. Niby wszystko mam spłacone, ale miałem kiedyś poślizgi w ratach kredytu.

Dużo wniosków odrzucają?
Jopek

Re: Lendon - jaką opinię macie o pożyczkach w tej firmie?

Postautor: halomario » 09 wrz 2016, 9:49

Firma jak każda inna. Pierwsza za darmo jest już standardem i pożyczą Ci za darmo jak oddasz w terminie, ale spróbuj się spóźnić, to poznasz ile kosztuje pożyczka poza promocją. Nie wiem też jak chętnie dają te 2000zł, pewnie wielu nie odmówią, bo to już nie jest taka mała kwota przy pożyczaniu komu popadnie za darmo. Jak złożysz wniosek o mniejszą kwotę, to raczej masz większe prawdopodobieństwo przyznania pożyczki. Tym bardziej, że masz jakieś opóźnienia w BIK.

Nie wiem czy sprawdzają ten rejestr. Na pewno KRD sprawdzają, ale mówisz, że nie masz długów. Wypełnij wniosek to się przekonasz.
halomario

Postautor: Jopek » 09 wrz 2016, 9:53

BIK to się chyba da sprawdzić gdzieś za jakąś drobną opłatą, gdzieś to czytałem. Z KRD to nie mam pojęcia jak jest. Trochę dużo z tym zachodu. Najwyżej mi odmówią jak wypełnię wniosek. Pytanie, czy to jest pewna firma, a nie jakaś szemrana, bo przypadkiem trafiłem na reklamę w internecie, potem na maila zacząłem dostawać też, ale tak ze słyszenia to nie znam. W Vivus już korzystałem z pierwszej darmowej, więc drugi raz będę płacił normalne opłaty i odsetki. W Wonga też już skorzystałem z tej pierwszej za 10 zł.

Ta się wydaje ok, ale tyle teraz tych firm na wyrastało, że trudno się zorientować.
Jopek

Postautor: halomario » 09 wrz 2016, 9:57

No ja niestety nie korzystałem z tej oferty, więc Ci na pewno nie powiem, ale nie sądzę, żeby lecieli w kulki. To nie jest taka mało znana firma. Już dość długo jest na rynku. Poza tym wszystkie te firmy są pod lupą mediów i wszelkich instytucji państwowych typu UOKiK. Także jak mówią, że jest pierwsza za darmo to powinna być za darmo o ile ją spłacisz w terminie. Jak nie masz pewności, że spłacisz to lepiej sobie daruj, bo niespłacanie takich pożyczek to recepta na problemy finansowe i to poważne jak się wpakujesz w jakieś długi większe.
halomario

Postautor: AdamPGA » 09 wrz 2016, 10:39

To jest Creamfinance, mają też inną markę, mniej znaną Extraportfel. W kwestii pierwszej darmowej pożyczki, to prawie ta sama oferta, ale w Extraportfel jest o 15 dni dłuższy maksymalny termin spłaty. Te 2 tysiące to oferują od niedawna. Wcześniej było 1500 zł, ale niedawno wyrównali z ofertą Extra Portfel, dlatego nie wiem czy rzeczywiście dają te 2000 zł każdemu, czy to bardziej chwyt marketingowy, ale bez sensu by było jakby odrzucali wszystkim. Więc spróbuj wypełnić wniosek to się przekonasz.

Tu możesz sobie przeczytać recenzję pierwszej pożyczki w Lednon http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/06/lendon-pl-opinie-o-pozyczce.html

Opinie o Lendon ogólnie są względnie dobre jak na firmę pożyczkową. Zawsze się znajdą jacyś niezadowoleni, także trzeba brać nawias na opinie w sieci, za równo te dobre jak i te słabe. Jedne piszą pracownicy i spece od piaru, a drugie ludzie, którzy nie płacą w terminie. Nie wielu zadowolonych klientów napiszę pozytywną opinię, bo im się nie chce. Za to jak coś jest nie tak to od razu po całej sieci piszą ;).

Przy czym to są pożyczki pozabankowe, tu zawsze trzeba uważać i wszystko czytać dokładnie. Poza tym oferty się zmieniają co chwilę.
AdamPGA

Postautor: Jopek » 09 wrz 2016, 11:20

No ja wiem, że to tak wygląda. Dlatego pytam na forum, bo przynajmniej na świeżo uzyskam rzeczywiste informacje, a nie później dopisane przez pracowników szperających po sieci.

Wydaje mi się ta firma w miarę wiarygodna. W kwestii czy mi przyznają, czy nie to chyba będę musiał sprawdzić w praniu, szukać gdzieś tam informacji o tym ja wygląda mój BIK i inne bazy, to chyba trochę za dużo zachodu i się mija z celem, a może wcale nie sprawdzają tego BIKu.
Jopek

Postautor: Deco81 » 09 wrz 2016, 12:37

Nie wiem czy Lednon sprawdzał BIK, na pewno sprawdza Krajowy Rejestr Dłużników, bo to każda firma sprawdza. Chyba też BIG i ERIF sprawdzają. Co do BIK to gdzieś czytałem, że sprawdzają, ale nie wiem czy zawsze. Dzisiaj coraz więcej firm pożyczkowych ma wgląd do tej bazy. Także jak masz tam jakieś świństwa to możesz nie dostać pożyczki, co nie znaczy, że nie warto spróbować, bo może akurat dostaniesz. Wydaje mi się, że te firmy nie zawsze sprawdzają te bazy. Przecież przy przelewach aktywacyjnych dokonywanych jako płatności onilne to się wszystko odbywa błyskawicznie, to kiedy to sprawdzać by mieli. Przy czym jak weźmiesz maksymalną kwotę, to pewnie już sprawdzą.
Deco81

Postautor: AGP » 09 wrz 2016, 13:59

Deco81 pisze:
> Nie wiem czy Lednon sprawdzał BIK

Sprawdza z tego co wiem, ale chyba nie zawsze. Ogólnie rzecz biorąc to nigdy nie wiadomo jaka jest przyczyna odmowy, mi w Wonga raz powiedzieli, że są rozważnym pożyczkodawcą, czy tam odpowiedzialnym - już nie pamiętam jak to brzmiało, ale mi odmówili, chociaż nie miałem chyba nic w BIK poza spłaconym terminowo Vivusem, o ile w ogóle został po tym ślad w BIKu. Dodam, że tylko niewielką kwotę chciałem pożyczyć, więc jak ktoś pożycza 2 tys. to raczej go dokładnie prześwietlą we wszystkich bazach do których mają dostęp. Z resztą to zrozumiałe, różni ludzie pożyczają pieniądze, spora część nie oddaje. Potem windykacja i te sprawy i się robi do spłaty 5 razy tyle.
AGP

Postautor: halomario » 13 wrz 2016, 7:10

Tak przy okazji zapytam, czy jak pożyczymy sobie pieniądze w takiej firmie, to ona to zapisuje w BIK?? Pytam bo sam pożyczałem, a teraz nie wiem. Podobno banki na to krzywo patrzą, jak się potem chce jakiś kredyt wziąć, bo korzystanie z takich pożyczek świadczy o tym, że się nie ma za dobrej płynności finansowej. Poza tym widziałem jakieś reklamy o czyszczeniu BIK, na czym to polega? Jakaś firma przysyłała mi maila ofertę, że się zajmują czyszczeniem BIK-u.
halomario

Postautor: AdamPGA » 13 wrz 2016, 9:26

Chyba nie mogą wpisywać do BIK. Nie wiem dokładnie, gdzieś też czytałem, że to może negatywnie być postrzegane przez banki, gdy staramy się ok kredyt.

Z drugiej strony, to nawet żeby nas sprawdzić w BIK to musimy wyrazić na to zgodę, co jest najczęściej podane w formularzu jako opcja do oznaczenia albo w regulaminie lub umowie. To chyba nie wpisują sobie te firmy od tak do BIK. To nie są banki.

Co do czyszczenia BIK to nie mam pojęcia na czym polega taka usługa.
AdamPGA