Wycieczki rowerowe

Gdzie pojechać na wczasy w Polsce.

Wycieczki rowerowe

Postautor: cyklista-amator » 12 lip 2013, 11:15

Jeśli chodzi o tani i ciekawy wypoczynek, szczerze polecam wycieczki rowerowe. Wystarczy wziąć namiot, trochę ubrań na zmianę, zapas wody i jedzenia (jednodniowy, bo codziennie można coś kupić), podstawowy zestaw naprawczy do roweru i można jechać w świat. W minionym roku przejechałem w ten sposób blisko 2500 kilometrów (nie licząc jednodniowych wypadów). Odwiedziłem nie tylko wiele ciekawych miejsc w Polsce, ale również, z racji tego że mieszkam blisko granicy - udało mi się zwiedzić kawałek Niemiec. Najlepsze są wycieczki kilkuosobowe - wówczas łatwiej zorganizować się z bagażami - jest na pewno lżej.
cyklista-amator

Re: Wycieczki rowerowe

Postautor: Bartma » 21 sty 2015, 9:39

Kupiliśmy sobie ostatnio rowery i muszę powiedzieć, że to fajna sprawa. Co prawda nasze wycieczki trwają raczej 20-40km, ale to zawsze coś. Jesteśmy z okolic Warszawy, ale marzy nam się wycieczka rowerowa na Podlasie. Uwielbiam tamtej rejon. Wziąć miesiąc urlopu i uciec z Mazowieckiego :)
Bartma

Postautor: dayanelu12 » 12 lut 2015, 8:30

też lubię poszaleć na rowerze i praktycznie całe zeszłoroczne wakacje spędziliśmy na rowerach, ale znajome okolice już się nam znudziły i w ostatnie wakacje wybraliśmy agroturystykę - są pokoje do nocowania, w okolicy piękny zamek, zalew, jest gdzie jeździć i co zwiedzać, także można śmiało się wybierać. Nocowaliśmy tutaj - http://www.goscinna-zatoczka.pl/
dayanelu12

Postautor: czacza » 12 lut 2015, 12:27

ja tam lubię pod namiot wyskoczyć - czy to z rodziną, czy to ze znajomymi. Albo w góry. Wiadomo, teraz nie ta pora roku, ale i tak nie mogę się już doczekać i przeszukuję sklepy z akcesoriami biwakowymi - www.dbsport.pl - tu maja duży wybór.
czacza

Postautor: adam13 » 24 lut 2015, 9:40

A czy był już ktoś na takiej zorganizowanej przez biuro podróży wycieczce? Itaka coś takiego robi (no limits). Tylko ciekawe jak z wymogami kondycyjnymi?
adam13

Postautor: Isska » 21 mar 2015, 11:36

Weszłam na ich ofertę. Widzę, że oferty ogólnodostępne bez jakiś wymagań kondycyjnych. Myślę, że nie trzeba być fascynatem żeby się wybrać na taką wycieczkę. Wyglądają one interesująco.
Isska

Postautor: Esterkaa » 14 kwie 2015, 13:47

My od kilku lat jeździmy rowerami po całej Polsce, tylko niestety koszty akcesoriów są dosyć wysokie. Mam na myśli porządne namioty, które mają odpowiednio niską wagę, podobnie ze śpiworami. W tym roku planujemy wziąć ze sobą hamaki i właśnie jakieś topiki. Może będzie to ciekawsze rozwiązanie. Tak czy inaczej, przespać możemy się praktycznie wszędzie. Jeżeli ktoś jeździł po wsiach i bocznych drogach, to wie, że można bez problemu rozbić się na polanie u rolników :)
http://www.folksvillage.pl/
Esterkaa

Postautor: ŁukaszM » 25 kwie 2015, 9:28

a ja mogę polecić trasy wokół Kuźni Raciborskiej na śląsku. Nie trzeba nawet namiotu bo można spać albo w hotelu albo jakimś gospodarstwie agroturystycznym znajdującym się w okolicy.
Trasy ładnie opisane i sfotografowane są na stronie kuzniawsiodelku.pl więcej zdjęć można zobaczyć na fanpage o tej samej nazwie
Można również wyskoczyć na jeden dzień i pojeździć. Trasy są takie akurat do przejechania w dzień, maksymalnie do 50 km.
ŁukaszM

Postautor: mikesh77 » 04 maja 2015, 10:22

ooo, taka opcja brzmi ciekawie! Tez lubię wycieczki rowerowe, mamy z przyjaciółmi zgraną paczkę i urządzamy sobie raz na jakiś czas takie wypady, w sumie całkiem niedawno uzupełnialiśmy przed sezonem rowerową wyprawkę, dla pasjonatów mogę podsunąć w tym celu dobry sklep rowerowy na woli w warszawie - www.trybik.pl - maja dobre ceny i jest w czym wybierać jeśli chodzi o akcesoria rowerowe, części czy same rowery.
mikesh77

Postautor: Klora » 11 maja 2015, 13:47

Bardzo fajna sprawa takie wycieczki. Ja ostatnio byłam na takiej ze Świnoujścia do Kołobrzegu brzegiem morza i w jeden dzien sie udało
Klora

Następna