Co zabrać ze sobą do Egiptu?

Najlepsze zagraniczne wyprawy.

Co zabrać ze sobą do Egiptu?

Postautor: Karolina » 10 sty 2013, 12:52

Witam serdecznie!
Za 3 tygodnie po raz pierwszy wybieram się do Egiptu na wycieczkę. Nigdy nie byłam w Afryce ani nawet w Europie Południowej, gdzie panuje trochę inny klimat niż w Polsce. Wiem, że poza odpowiednimi do pogody ubraniami powinnam zaopatrzyć się w różne inne rzeczy, m.in. jakieś lekarstwa itp. Czy ktoś doświadczony mógłby mi pomóc sporządzić taką listę rzeczy niezbędnych do wyjazdu? To mi bardzo pomoże uniknąć sytuacji, że czegoś zapomniałam. Z góry bardzo dziękuję! :)
Karolina

Sposób na zemstę Faraona

Postautor: wujek dobra rada » 10 sty 2013, 12:55

Na pewno nie masz co zabierać leków na biegunkę bo jak Cię złapie zemsta faraona to nasze lekarstwa nie zadziałają. W pierwszej lepszej aptece w Egipcie kupisz w razie czego u nich lekarstwo które zadziała od razu. Weź po prostu kasę i nie woź nie wiadomo czego. Uważaj tam co jesz i nie jedz nic co ma jakąkolwiek styczność z ich wodą bo oni ja biorą z nilu a to powoduje własnie zemstę faraona. Wodę pij tylko butelkowaną , nie kupuj owoców na targu ...
wujek dobra rada

Problemy żołądkowe w Egipcie

Postautor: Maciek » 12 lip 2013, 7:09

Niestety miałem to przykre doświadczenie z "zemstą faraona". Ale tak jak wspomniał mój poprzednik - wystarczą leki, które można kupić na miejscu. Nie są drogie, a są skuteczne, więc nie ma najmniejszego sensu nic wozić ze sobą. A butelkowana woda to podstawa.
Maciek

Re: Co zabrać ze sobą do Egiptu?

Postautor: aronmaks » 20 maja 2014, 11:19

Na pewno musimy zabrać ubezpieczenie turystyczne. Tutaj znalazłem ciekawy artykuł opisujący tą kwestie: http://www.fuko.pl/ubezpieczenia/turystyczne/zagranica/egipt.html Gdzie kupujecie ubezpieczenie przed wyjazdami?
aronmaks

Postautor: yuki » 20 maja 2014, 11:24

Taka czapka może ci się przydać, żeby się nie spalić od słońca.
http://www.militaria.pl/columbia_sportswear/czapka_z_daszkiem_columbia_schooner_bank_cachalot_iii_sand_%28cu9108_160%29_p24641.xml
Awatar użytkownika
yuki

Postautor: Kinta » 25 maja 2014, 10:12

wygląda idealnie jak na pustynię :) Nie pomyślałabym, że w takim sklepie znajdę takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Kinta

Postautor: allan » 07 wrz 2014, 4:07

jak z filmu "mumia" myślę tez że fajna sprawa na ryby zakupić
allan

Postautor: iseaballa » 25 sty 2015, 12:32

Dużo kremu do opalania :P
Awatar użytkownika
iseaballa

Postautor: tarotkla » 16 gru 2015, 13:12

Okulary, kapelusz, krem do opalania, leki przeciwbólowe i numer ubezpieczenia wyjazdu

Ostatnio przesunięty w górę 16 gru 2015, 13:12 przez: Anonymous.
tarotkla