Z psem za granicę?

Najlepsze zagraniczne wyprawy.

Z psem za granicę?

Postautor: gejsza » 09 maja 2015, 20:35

Witam. Chce się niedługo wybrać na zagraniczne wczasy (Cypr lub Turcja). Zastanawiam się jak wygląda sprawa zabrania ze sobą mojego czworonoga. To jest york, ma oczywiście wszystkie szczepienia, jest wysterylizowana. Niby ma też paszport. Nie wiem jednak czy jej się przyda, bo czy można zabrać psa na pokład samolotu (jedyna moja opcja transportu). Słyszałam o tym, nawet gdzieś czytałam, ale nie znalazłam potwierdzenia w żadnym źródle. Sporo przydatnych informacji o wyjeździe znalazłam na psy.elk.pl - nie wiem czy wiedzieliście, że "pamiętajmy też, że psy poniżej 3 miesiąca życia nie powinny podróżować po krajach Unii Europejskiej, a to dlatego, że nie posiadają jeszcze szczepienia przeciwko wściekliźnie." Ja nie wiedziałam. Co jednak z tym lataniem z psem? Ktoś wie? Jeśli tak - to proszę serdecznie o źródło informacji.
gejsza

Re: Z psem za granicę?

Postautor: mixal » 26 maja 2015, 12:41

Mogę Ci polecić bookapart.com jeśli będziesz wybierała nocleg. Tam jest super wyszukiwarka w której możesz spokojnie wybierać opcje pokoi i apartamentów w których można przebywać ze zwierzętami :)
mixal

Postautor: Huniecka » 15 cze 2015, 7:51

Wejdź na forum o psach mojpies.com. Tam Ci powiedzą wszystko, jestem przekonana. Ja zawsze dostaję niezbędną pomoc, gdy poproszę.
Huniecka

Postautor: Bolbrzyna » 07 lip 2015, 20:55

JA jeszcze polecałabym ubezpieczyć pieska. Wejdź na stronę bezpiecznypupil.pl i doczytaj. Nigdy nic nie wiadomo, lepiej być przezornym.
Bolbrzyna

Postautor: Alek » 08 cze 2016, 2:56

Warto poczytać na temat podroży ze zwierzakiem. Ja leciałam z moim psem do UK to kilka bardzo cennych wskazówek znalazłam na http://www.timeonflight.com/article/jak-latac-ze-zwierzakami/480 :)

Ostatnio przesunięty w górę 08 cze 2016, 2:56 przez: Anonymous.
Alek