aktywny wypoczynek

Najlepsze zagraniczne wyprawy.

Re: aktywny wypoczynek

Postautor: globtroterka » 09 gru 2016, 9:17

W tym roku wypoczywałam aktywnie, tak przynajmniej można to określić, byłam na wyjeździe work&travel z BTC. Trochę pracowałam ale głównie zwiedzałam, pracodawca organizował wycieczki więc dodatkowo mieliśmy możliwość zwiedzania bliższych i dalszych okolic, było super! Mam nadzieję że tak uda mi się zwiedzić całe USA. :D
globtroterka

Postautor: Jaasiek » 09 sty 2017, 13:42

Standardowo wybrałbym góry zwłaszcza o tej porze roku
Jaasiek

Postautor: Lucas3333 » 12 lut 2017, 10:44

W przypadku Afryki to ja bym polecał poszukać kogoś kto na miejscu pracuje. Jeśli chodzi o Namibię to jest tam biuro turystyczne o nazwie Wild Wind Safaris (wildwindsafaris.com). Znajomy mi ich polecał i też się zdecydowałem skorzystać z ich usług w tamtym roku. Wyżywienie, nocleg w opcji standard, transport – wszystko na fajnym poziomie, za rozsądne pieniądze.
Lucas3333

Postautor: benia » 24 lut 2017, 22:37

Ja bardzo lubię wypoczywać na szlakach górskich. W sumie to już się nie mogę doczekać aż zabierzemy naszego synka :)
Awatar użytkownika
benia

Postautor: Lilinet » 07 wrz 2017, 17:43

Wszystkim lubiącym aktywny wypoczynek polecam agroturystykę w Polsce, bo bezpiecznie. Takie miejsca zlokalizowane są na jakiejś wsi, z daleka od cywilizacji. Cisza, spokój, mnóstwo miejsca na wędrówki, rowery, uprawianie innych sportów. I przeważnie mamy też jeziorko żeby sobie popływać - np. tutaj agroturystykaumagdy.pl. Można też pomyśleć o rowerkach wodnych, chociaż to zależy od okolicy. Idealne miejsce i na odpoczynek, i na intensywny, aktywny urlop.
Lilinet

Postautor: kipper » 14 wrz 2017, 15:53

benia pisze:Ja bardzo lubię wypoczywać na szlakach górskich. W sumie to już się nie mogę doczekać aż zabierzemy naszego synka :)

A nie boicie się takie małe dziecko brać w góry ? Różne rzeczy dzieją się na szlakach, macie coś do samoobrony ?

Novy pisze:Na takie wyprawy trzeba dobrze się przygotować. Przede wszystkim odzież i jakieś podstawowe narzędzia typu scyzoryk czy latarka, żeby nas żadna pogoda ani sytuacja nie zaskoczyła w trakcie wędrówki

Fajnym patentem jest zabranie multitoola. Nie zajmuje dużo miejsca a potrafi uratować nam tyłek w różnych sytuacjach. Mój brat ma i używa taki właśnie od Lethermana :D

Novy pisze:Ja też uwielbiam polskie góry i aktywny wypoczynek, a już najbardziej lubię letnie wypady pod namioty! Nie ma to jak narąbać drewna, rozpalić ognisko krzesiwem i potem przy nim siedzieć cały wieczór w gronie znajomych !

Krzesiwem? A nie wystarczy zwykła zapalniczka albo zapałki ?
kipper

Postautor: angella7 » 14 wrz 2017, 20:52

Jeśli chodzi o aktywny wypoczynek, to jak dla mnie wypady w góry są najlepsze, zdecydowanie :) Właśnie niedawno wrócilismy z meżem z urlopu, który spędziliśmyw Kudowie-Zdroju. Super baza wypadowa w góry, generalnie dolny śląsk jest ekstra na wakacje :) Jakbyście szukali sprawdzonych noclegów, to Apartamenty Kudowa-Zdrój na ul. 1 maja :)
angella7

Postautor: Novy » 15 wrz 2017, 12:53

kipper pisze:A nie boicie się takie małe dziecko brać w góry ? Różne rzeczy dzieją się na szlakach, macie coś do samoobrony ?

Ja zawsze zabieram ze sobą gaz Mace gdziekolwiek bym się nie przemieszczał. W aucie też zawsze jest pod ręką jak zabieram autostopowicza.
kipper pisze:Fajnym patentem jest zabranie multitoola. Nie zajmuje dużo miejsca a potrafi uratować nam tyłek w różnych sytuacjach. Mój brat ma i używa taki właśnie od Lethermana :D

Jakiego toola ma dokładnie? Coś rozbudowanego czy podstawową wersję? Też chciałbym kupić.

kipper pisze:Krzesiwem? A nie wystarczy zwykła zapalniczka albo zapałki ?

Krzesiwo Ci nie zamoknie i będzie bardzo długo spełniało swoją funkcję. Do tego nie są one drogie. W militaria pl są chyba nawet takie sygnowane przez Beara Gryllsa :D
Novy

Postautor: kipper » 19 wrz 2017, 12:33

Novy pisze:Ja zawsze zabieram ze sobą gaz Mace gdziekolwiek bym się nie przemieszczał. W aucie też zawsze jest pod ręką jak zabieram autostopowicza.

A jaki masz model/rodzaj tego gazu ? W aucie masz taki malutki jak breloczek ?

Novy pisze:Jakiego toola ma dokładnie? Coś rozbudowanego czy podstawową wersję? Też chciałbym kupić.

Ma Multitool Leatherman Rebar. Jest na militaria pl mozesz sobie zerknąć :)

Novy pisze:Krzesiwo Ci nie zamoknie i będzie bardzo długo spełniało swoją funkcję. Do tego nie są one drogie. W militaria pl są chyba nawet takie sygnowane przez Beara Gryllsa :D

Ooo, no proszę :D Widze ze popularne sa krzesiwa w wielkim swiecie. A mógłbys jakies polecić ?
kipper

Postautor: Novy » 20 wrz 2017, 17:10

kipper pisze:A jaki masz model/rodzaj tego gazu ? W aucie masz taki malutki jak breloczek ?

Mam takiego www militaria pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_magnum_3_gel_-_zel_48_ml_80269_p73169.xml ze względu na dużą ilosc substacji. Sa takie gazy w brelokach?
kipper pisze:Ma Multitool Leatherman Rebar. Jest na militaria pl mozesz sobie zerknąć :)

Zwykły Rebar? W militariach jest jeszcze Black i Coyote z czego ten www militaria pl/leatherman/multitool_leatherman_rebar_coyote_832406_p88772.xml jest moim faworytem do zakupu :D
kipper pisze:Ooo, no proszę :D Widze ze popularne sa krzesiwa w wielkim swiecie. A mógłbys jakies polecić ?

Masz tutaj to sygnowane o którym mówiłem www militaria pl/gerber/krzesiwo_gerber_bear_grylls_699_p6886.xml Magnezjowe na 2500 odpaleń więc amatorowi starczy na wiele lat :)
Novy

Poprzednia