Lista zaufanych biur podróży

Z kim wybrać się na urlop.

Lista zaufanych biur podróży

Postautor: Jola » 31 gru 2012, 12:01

Ostatnio dużo się słyszy o plajtujących biurach podróży, albo oszustach, którzy wysyłają ludzi do slamsów, zamiast do kilkugwiazdkowych hoteli. Może znacie jakiś wykaz zaufanych biur podróży, na którym warto się oprzeć planując wyjazd? A może moglibyśmy stworzyć taką listę tutaj? To byłoby bardzo przydatne narzędzie dla wszystkich, którzy wybierają się na wakacje.
Jola

Jakie biuro podróży jest bezpieczne

Postautor: wujek dobra rada » 31 gru 2012, 12:35

Oj dzisiaj to chyba praktycznie nie da się polecić jakoś jedynego zaufanego i super bezpiecznego biura podróży. W tym roku życie pokazało, że nawet tak wielkie i teoretycznie zaufane biuro podróży jak TUI czarterowało loty od OLT Express , a gdy ten przewoźnik padł to klienci TUI nie mogli wrócić do domów w zaplanowanym terminie.
Ja raczej staram się latać korzystając z niemieckich biur podróży i to z ofert skierowanych dla Niemców. Może jest troszkę drożej, ale jeszcze się nie zawiodłem ani na samolotach ani na hotelu.
wujek dobra rada

Jakie biuro podróży wybrać

Postautor: Eryk » 08 sty 2013, 7:46

Rzeczywiście ciężko znaleźć odpowiednie biuro podróży w obecnych czasach. Niby są ubezpieczone, posiadają gwarancje od państwa itp. a nagle okazuje się, że polscy turyści zostają na przysłowiowym lodzie, a dokładniej na pustynnym piasku z walizkami (lub bez, bo zostają wzięte w zastaw). Ale czy z niemieckimi biurami też jest tak pięknie? Tam nie bankrutują?
Eryk

Re: Lista zaufanych biur podróży

Postautor: maszulka » 15 maja 2013, 6:43

Fakt, trzeba uważać, ale to nie powód, żeby rezygnować z jeżdżenia po świecie. Trzeba znaleźć sobie biuro, niekoniecznie duże, które jest godne zaufania i z którym ludzie chętnie jeżdżą. Nieocenionym źródłem takiej wiedzy są fora właśnie :) ja na przykład jeżdżę z trójmiejskim Rospondem od lat i zamierzam pozostać im wierna :) nigdy nie było żadnej wpadki, zawsze wracamy zadowoleni, a ofert jest dużo- na pewno znajdziesz coś dla siebie :)
maszulka

Postautor: lilka1 » 23 maja 2013, 17:34

Ja mogę wam polecić Unity Line. Podróżuję już z nimi sporo czasu. Bardzo lubię strony Skandynawii i właśnie z nimi wybieram się w te strony. Sam rejs jest dla mnie dopełnieniem podróży :D
lilka1

Postautor: charlie » 30 maja 2013, 21:25

Moim zdaniem wiadomo że mniejsze biura są bardziej narażone na bankructwo i w dodatku nie mają takiego zabezpieczenia jak większe. Ludzie w tym roku trochę ograniczyli zaufanie i mniej wyjeżdża na wyjazdy zorganizowane. W Polsce najlepszym biurem jest chyba Itaka. Działają całkiem długo już i według mnie bankructwo raczej im nie grozi.
charlie

Postautor: refreshka » 04 cze 2013, 8:48

teraz chyba nie ma stuprocentowej gwarancji co do żadnego Touroperatora, ale ja osobiście korzystam z takiej porównywarki biur podróży następnie sama tez sprawdzam na jaką kwotę biuro jest ubezpieczone, oczywiście im wyższa kwota tym lepiej
refreshka

Postautor: Mish » 11 lip 2013, 18:29

Ja mogę potwierdzić pozytywną opinię o Unity Line. Pływam z nimi od bardzo dawna i za każdym razem zaskakują mnie ciekawym programem, sympatyczną obsługą i urozmaiconymi ofertami na weekend. Proszę oto namiar http://www.unityline.pl/. Jeśli ktoś lubi kierunek północ - polecam!
Mish

Postautor: psotka » 27 mar 2014, 22:48

Ja już drugi raz wykupiłam wakacje w TUI, bo z dużych, znanych biur podróży mają chyba najkorzystniejszą cenowo ofertę, z tym, że wybieram wakacje z dojazdem własnym, więc nie wiem, czy z tymi samolotami rzeczywiście to tak wygląda, ale pewnie tak, tylko tu wiele czynników jest zależnych nie tyle od biura podróży, co od przewoźnika.
psotka

Postautor: smoro » 22 maja 2014, 10:49

TUI odwołuje wakacje 3 tygodnie przed wyjazdem.Jesli nie chcecie mieć takich kłopotów nie korzystajcie z TUI.
Dzięki nim zapłacę za wakacje dużo drożej sq...syny. NIE UFAĆ TUI !!!!!!!!!!!!!!!
smoro

Następna