wypoczynek na Bornholmie

Z kim wybrać się na urlop.

wypoczynek na Bornholmie

Postautor: Anonimus » 22 sty 2015, 19:56

Bornholm to wspaniała destynacja dla tych którzy nie lubią tłoku i chcą spędzić czas aktywnie zwiedzając rowerem cudowne zakątki. Na szczęście nie buduje się tam wielkich hoteli a podstawową bazą są urocze domki na wynajem. Polecam tę wyspę ale nigdy tam nie jedźcie za pośrednictwem miejscowego biura "Bornholmtours". Wynajmują domki za dość wysokie ceny. Płaciłem 4.200 złotych za tygodniowy wynajem na 6 osób bez pościeli (za nią osobna opłata) + prom samochodowy z Sassnitz za 2.000 od samochodu (z Polski nie ma na Bornholm promów samochodowych). Wynajem domku przez Internet dokonany był w języku angielskim. Po dotarciu na miejsce trzeba było odebrać klucze na stacji benzynowej. Tam wraz z kluczami otrzymaliśmy szczegółową instrukcję po polsku jak sprzątać domek po skończeniu urlopu (mycie okien, luster, kranów, czyszczenie podłóg itp.). Po wprowadzeniu się do domku stwierdziliśmy że lodówka jest zepsuta, korki elektryczne wysiadły, śmieci nie zostały wywiezione od niedzieli do czwartku. Trzeba było poświęcić pół dnia aby jechać z reklamacją do biura. Przed odjazdem wysprzątaliśmy dom tak jak robiliśmy to w innych krajach (Norwegia, Szwecja, Francja, Włochy). Tydzień po powrocie do domu otrzymałem maila z biura że zapomnieliśmy gruntownie wyczyścić dom. Jako dowód sprzątająca zamiast zająć się swoimi obowiązkami za nasze pieniądze przysłała zdjęcie kranu z dwoma plamkami i drobnego fragmentu podłogi a biuro zażądało dodatkowo 600 złotych za sprzątanie. Wiele lat podróżuje po świecie ale taki skandal jeszcze mi się nie zdarzył. Postępowanie takie miało podłoże rasistowskie.
Pamiętajcie - omijajcie z daleka firmę Bornholmtours i nie pozwólcie im nabijać kabzy waszymi pieniędzmi. :| :x
Anonimus

Re: wypoczynek na Bornholmie

Postautor: smelly03 » 12 lip 2015, 6:33

A masz jakieś foty to podeślij.Jak temperatura wody.Tez taka zmienna czy raczej stabilna.
smelly03

Postautor: robertooo » 28 lis 2015, 22:21

Bornholm jest na mojej liście miejsc do odwiedzenia, idealna wyspa na wakacje, piękne widoki, trasy rowerowe. ten koszt, o którym piszesz jest wysoki? może możesz polecić alternatywną firmę?
robertooo

Postautor: Weronika » 02 paź 2016, 0:11

Serdecznie polecam:) http://www.timeonflight.com/article/bornholm-duma-baltyku/525 Jedno z piękniejszych miejsca jakie miałam okazję odwiedzić :)

Ostatnio przesunięty w górę 02 paź 2016, 0:11 przez: Anonymous.
Weronika