Jakie kolektory słoneczne płaskie czy próżniowe?

Informacje i rady dla budujących dom.

Jakie kolektory słoneczne płaskie czy próżniowe?

Postautor: Barthek » 09 lis 2014, 9:05

Jakie kolektory słoneczne będą bardziej wydajne do ogrzewania w domu jednorodzinnym? Płaskie czy próżniowe? Jak to będzie wyglądało pod względem cenowym?
Barthek

Re: Jakie kolektory słoneczne płaskie czy próżniowe?

Postautor: MaciejKL » 10 lis 2014, 11:13

Różnią się przede wszystkich technologicznie w pozyskiwaniu i przetwarzaniu ciepła. To jest alternatywa dla tych tradycyjnych kolektorów słonecznych. Tymi próżniowymi również możesz podgrzać wodę, również możesz podgrzać wodę, wspomóc C.O. w okresie przejściowym itd.
Wiesz my tutaj możemy sobie gdybać - najlepiej zrobisz pytając specjalistów na co warto postawić. Doradztwem w zakresie doboru kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy generalnie urządzeń do OZE zajmują się EkoFachowcy. Napisz do nich maila lub zadzwoń. Namiar znajdziesz na ekofachowcy.pl - pomogą porównać oferty poszczególnych instalatorów z Twojej okolicy.
MaciejKL

Postautor: Gość » 21 sty 2015, 17:57

A średnio jaki to koszt?
Gość

Postautor: Gość » 15 cze 2015, 7:59

Czytałam że próżniowe.
Gość

Postautor: spikusiowy » 25 paź 2016, 12:48

Najlepiej skontaktować się w tej sferze z firmą Biomar. Posiadają certyfikat uczciwości więc bardzo dużo i rzetelnie doradzają. Czym szybciej tym lepiej bo teraz jak wiadomo są dofinansowania. Generalnie i tak uważam, że lepiej jest stawiać na fotowoltaikę (oni montują i to i to) ale najlepiej będzie jak oni wszystko wytłumaczą. Ja u siebie mam właśnie ogniwa fotowoltaiczne i bardzo dobra opcja moim zdaniem :)
spikusiowy

Postautor: pan_eko » 05 kwie 2017, 21:08

o znam tę firmę ale akurat nie tyle z kolektorów co z fotowoltaiki. ale mogę potwierdzić że są uczciwi. i używają dobrego sprzętu. instalacje pv robią na dobrym sprzęcie u mnie dali froniusa i polskie panele
pan_eko

Postautor: harry » 09 kwie 2017, 18:22

podenę się pod eko temat. czy ktoś z was kupował narzędzia do fotowoltaiki? chodzi mi o cięcie przewodów i tego typu elektryczne kwestie. z góry dzięki
harry

Postautor: jamal » 13 kwie 2017, 20:06

jak chodzi o komponenty to ja zamawiałem na ozeshop.pl. Przede wszystkim moim zdaniem najlepsze froniusy mają i to w bardzo dobrej cenie. a wiadomo, falownik to serce instalacji.
jamal

Postautor: Radek » 15 kwie 2017, 17:40

do cięcia i tak dalej to tutaj szukaj wiresolutions.p po pv na pewno znajdziesz bo sam zamawiałem ostatnio u nich. współpracuje już jakiś czas z nimi więc śmiało moe polecać bo nigdy nie zawiedli
Radek