Ekologiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego - jakie wybrać

Informacje i rady dla budujących dom.

Re: Ekologiczne ogrzewanie domu jednorodzinnego - jakie wybr

Postautor: Noway » 08 maja 2017, 10:31

Według mnie najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli mówimy o czymś ekologicznym będzie system Feelco. Jest to ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji i w naszym kraju jest to coś absolutnie innowacyjnego i nowoczesnego. Feelco jest bardzo skuteczny oraz wygodny, ponieważ sam steruje on temperaturą w naszym domu. Zawiera on w sobie zarówno klimatyzację, wentylację jak i właśnie ogrzewanie, więc za jednym zamachem będziemy mogli zamontować u siebie wszystko, co niezbędne. Warto wspomnieć tutaj również o kosztach całego systemu. Wbrew pozorom są one bardzo niskie, co tylko jeszcze bardziej przekonuje do tego, by zainteresować się instalacją takiego rozwiązania u siebie w domu.
Awatar użytkownika
Noway

Postautor: agata_noga_zamiata » 08 maja 2017, 11:13

A pompy ciepła? Zna się ktoś na tym? Kolega mi polecał Appia Technical i gruntowe pompy ciepła, muszę przyznać, że nie znam się na tym kompletnie. Na stronie internetowej wyglada to bardzo ciekawie.
agata_noga_zamiata

Postautor: harmony » 25 maja 2017, 8:57

Ja też kompletnie się nie znam, ale o Appia Technical słyszałam nieraz, więc coś musi w tym być :)
harmony

Postautor: Olga » 31 maja 2017, 18:33

Jest to jedno z bardziej trafnych rozwiązań. Świetna a firmą, która się tym zajmuje jest geobud.pl Pełen profesjonalizm.
Olga

Postautor: Lisek » 25 cze 2017, 23:40

ale pompa chyba sporo prądu żre? słyszałem właśnie od znajomych którzy mają, że są zadowoleni ale chcą teraz dobrać fotowoltaike do tego. złapali niedroga firme pvprojekt.com i mają im montować. aż ciekawe jestem jak im to zahula.
Lisek

Postautor: Bartek » 08 sie 2017, 10:10

Prąd to jedno a montaż instalacji drugie. Ja ogrzewam dom tradycyjną metodą ale za pomocą pelletu bo jest wydajnie i niedrogo. Kupiony przez adres internetowy epellety.pl wychodzi ogólnie taniej niż na rynku.
Bartek

Postautor: Bibek » 09 sie 2017, 9:22

Biomasa, moim zdaniem jako opał to całkiem dobry pomysł na ekologiczne ogrzewanie domu. Aczkolwiek pamiętać należy że nie każda biomasa jest energetyczna. Dlatego ja wybrałem pellet drewniany do ogrzewania. Staram się kupować u sprawdzonego producenta, który ma wysokokaloryczny pellet.
Bibek

Postautor: Astronom » 10 sie 2017, 7:18

Też uważam, że pellet jest jednym z lepszych produktów do ogrzewania
Astronom

Postautor: Kaziuk » 12 sie 2017, 6:15

Moim zdaniem jeśli chodzi o paliwa stałe to pellet jest najlepszy. Oprócz czystej kotłowni , ciepła w domu jest ekologiczny.
Kaziuk

Postautor: arczi » 21 sie 2017, 16:00

pellety również możemy nazwać śmiało ekologicznym paliwem a do tego są ogólnodostępne
arczi

PoprzedniaNastępna