pellet czy gaz?

Informacje i rady dla budujących dom.

pellet czy gaz?

Postautor: dori12 » 28 lis 2017, 20:14

Co się lepiej sprawdza przy ogrzewaniu domu? Mieliśmy już do czynienia z gazem ale zostawiliśmy go tylko do podgrzewania wody, c.o. idzie z ekogroszku, teraz myślimy o rezygnacji z węgla i przejściu albo na pellet albo na gaz. Jak mniej więcej można oszacować koszt pelletu na sezon?
dori12

Re: pellet czy gaz?

Postautor: Mirkona » 29 lis 2017, 8:53

Wegiel to sadze i smród oraz pył i tony popiołu. Pellet to czysta kotłownia, czysty kocioł i mikra ilość popiołu. Dlatego nasz wybór na pellet
Mirkona

Postautor: erzecznikstelmet » 02 gru 2017, 18:49

dori12 pisze:Co się lepiej sprawdza przy ogrzewaniu domu? Mieliśmy już do czynienia z gazem ale zostawiliśmy go tylko do podgrzewania wody, c.o. idzie z ekogroszku, teraz myślimy o rezygnacji z węgla i przejściu albo na pellet albo na gaz. Jak mniej więcej można oszacować koszt pelletu na sezon?

Witam! Moja droga przykładowych obliczeń możesz dokonać dzięki kalkulatorowi kosztów różnych źródeł opału, który znajdziesz na stronie: polishpellet.com/kalkulator_kosztow/ Zachęcam do skorzystania z niego.

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet
erzecznikstelmet

Postautor: dori12 » 04 gru 2017, 9:36

super, policzyłam sobie koszt i nie wyszło tego dużo, porównywalnie z gazem jak jeszcze nim ogrzewaliśmy. Czy pellet trzeba jakoś specjalnie przechowywać? Czy kotłownia wystarczy?
dori12

Postautor: kolo77 » 07 gru 2017, 8:05

Ja mam klasyczne ogrzewanie i uznałam ze tak będzie lepiej. Instalację grzewczą robiła mi ekipa z alltech z Zielonej Góry. Bardzo fajnie i sprawnie to robili.
kolo77

Postautor: Astronom » 07 gru 2017, 8:29

Wystarczy kotłownia do przechowywania peletu. Żeby tylko mokry nie był bo może się zagrzać.
Astronom