Jaka klimatyzacja dla domu

Informacje i rady dla budujących dom.

Re: klimatyzacja dla domu

Postautor: kermit » 28 kwie 2017, 5:22

wszytsko fajnie tylko prąd cie trochę skubnie. ja sie na klimę zdecydowałem dopiero po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych na dachu. zgadałem się z ekipą ozebiomar którzy mi zakłądali te panele, ze fajne t jest pod klimatyzacje. no i teraz mam
kermit

Postautor: ramon » 16 maja 2017, 13:21

zgadzam się, klima to super sprawa ale prądu trochę zjada więc warto pomyśleć o jakimś alternatywnym źródle energii od razu. w sklepie oze-shop mają fajne zestawy fotowoltaiczne, zastanawiam się nad kupnem. w zestawie jest falownik fronius a czytałem że to wiodący producent. kto wie, wtedy moze też pomyśle o klimatycacji :)
ramon

Postautor: monograph » 21 lip 2017, 17:49

Zamiast klimy można pomyśleć o markizach zewnętrznych Fakro - nie dość, że nie pobierają energii (albo są samowystarczalne dzięki baterii słonecznej) to jeszcze nie mają takiego negatywnego wpływu na zdrowie jak klima.
monograph

Re: Jaka klimatyzacja dla domu

Postautor: gabryś » 31 lip 2017, 17:01

A może zamiast szkodliwej dla zdrowia klimatyzacji lepiej zastanowić się nad rozwiązaniem typu markizy (jak np. Fakro produkuje). Przecież dla tego jednego środka ochrony przed gorącem (klimy) jest tyle alternatyw, ze naprawdę szkoda skupiać się od początku tylko na tym.
gabryś

Postautor: monograph » 18 wrz 2017, 21:53

Właśnie na ten temat się wypowiedziałem. Klimatyzacja jest jedną z wielu rzeczy, o których można pomyśleć. Warto rozważyć te rozwiązania nie tylko pod względem skuteczności, ale i też kosztów eksploatacji oraz wpływu na zdrowie. Markizy zdecydowanie wyprzedzają markizy pod tymi dwoma ostatnimi względami. :)
monograph

Postautor: rachelka » 08 lis 2017, 10:57

Oprócz klimatyzacji bardzo ważne jest dla mnie instalacja grzewcza. Ostatnio wymieniałem na nową. Wszystko w korzystnych cenach zrobiła mi firma alltech z Zielonej Góry. Byłem bardzo zadowolony z ich pracy.
rachelka

Poprzednia