Ściemniacze do swiatła - jakie wybrać, jak zainstalować

Jak zrobić remont kuchni, łazienki, pokoju.

Ściemniacze do swiatła - jakie wybrać, jak zainstalować

Postautor: alex » 01 sie 2016, 18:35

chciałem zapytać, czy montaż ściemniacza do światła wygląda tak samo jak standardowego włącznika? chcę wymienić w salonie i sypialni. mam założonego ospela i chcę całożyć też właśnie go, bo nie chcę żeby odstawało od innych pomieszczeń, poza tym nigdy nie było żadnej awarii spięcia, tylko się zastanawiam czy istenieje jakaś róznica ??
alex

Re: sciemniacze do swiatła

Postautor: dzikiwojtek » 02 sie 2016, 22:35

wydaje mi się że powinno to iśc podobnie, ale ręki sobie uciąć nie dam przysłowiowo :P zapytać elektryka, albo w sklepie, ewentualnie popatrzeć w internecie. Ospel chyba ma nawet jakieś instruktarze, kiedyś widziałem, może do ściemniaczy tez będzie? ale podejrzewam ze może być podobnie
dzikiwojtek

Postautor: alika » 02 paź 2016, 9:24

nie orientuję się dokładnie, ale mamy z Ospela kontakty i włączniki, jest tez sciemniacz, mój mąż montował sam, a elektrykiem nie jest z zawodu i sobie poradził sam, więc przypuszczam ze to nie musi byc skomplikowane. można przeciez zapytać w sklepie kogoś z obsługi na pewno podpowie co i jak :) co do Ospela to ja jestem bardzo zadowolona bo fajne i estetyczne modele mają tego swojego sprzęu
alika

Postautor: OliOli » 16 maja 2017, 11:24

zgadzam się z powyższym .mam również ściemniacz z ospela i nie tylko . Bo ostatnio nowym nabytkiem ,ze tak ujme jest system zdalnego sterowania domem z ospela , a dokładniej mam system presto ;)
OliOli

Postautor: Irena » 05 cze 2017, 2:48

Potwierdzam ;) Mam cały osprzęt w domu z ospela. Mają bardzo ciekawe kolekcje i każdy znajdzie coś dla siebie . Ja nawet nie wiemczy oni czasem czegoś nowego nie wypuścili właśnie co o ściemniaczy .. Polubiłam ich na fb to zawsze jakies newsy mi sie pojawiają ;)

Ostatnio przesunięty w górę 05 cze 2017, 2:48 przez: Anonymous.
Irena