Jaki materac?

Funkcjonalne i ładne mieszkanie.

Jaki materac?

Postautor: Kaliszka » 21 cze 2014, 9:57

Hej. Bardzo zależy mi n PORZĄDNYM (jakościowo) i WYGODNYM (nie za twardym i nie za miękkim) MATERACU TERMOELASTYCZNYM. Są trzy firmy, które zwróciły moją uwagę, ale najbardziej podobają mi się materace Viscotherapy (ktoś? coś?). Czym się różnią materace z pianki visco od innych? Bo cena kusząca, czas wysyłki też mi sie podoba, ale muszę jeszcze parę spraw wziąć pod uwagę.
Kaliszka

Re: Jaki materac?

Postautor: Myszkins » 21 cze 2014, 11:36

Viscotherapy jest spoko. Kupiliśmy rodzicom na 40lecie ślubu i mówią, że wreszcie im wygodnie. Chyba by nas nie kłamali?
Myszkins

Postautor: olczatka » 09 sie 2014, 14:36

Niestety na żadnym materacu sprężynowym nie uzyskacie idealnego podparcia swojego kręgosłupa. Sprężyny czy to kieszeniowe multipocket czy nie zawsze są ze sobą połączone.
Kieszenie są do siebie przyklejone, więc pod wpływem nacisku nie poddaje się tylko jedna, ale cały zespół w jej otoczeniu.
Zróbcie taki test:
Postawcie szklankę z wodą na takim materacu i naciśnijcie materac pięściami po obu stronach szklanki w odległości powiedzmy 15 cm od niej ( tak by była pomiędzy pięściami).
Pięści symbolizują Wasze biodra i ramiona a szklanka odcinek lędźwiowy Waszego kręgosłupa.
Jak się szklanka choć lekko zapadnie to znaczy że materac nie podpiera dokładnie Waszych lędźwi i bóle kręgosłupa nie znikną.
Polecam ten test zrobić na materacach wykonanych z pianek wysokoelastycznych i termoelastycznych.
Taki test pozwoli Wam odpowiedzieć sobie co jest dla Waszego kręgosłupa najlepsze.
olczatka

Postautor: ewa1111 » 12 wrz 2014, 19:43

Rodzice cie nie okłamali faktycznie tez mamy viscotherapy art-medic , uczciwe ceny i wygodne materace jednak trzeba dobrze przemyśleć dobór twardości , choc jak zapewniaja wymieniają bez kłopotu więc wielkiego ryzyka nie widziałam , sam konsulant przyznał że jest zaskoczony że tak skutecznie udaje im sie dobierać te twardości
ewa1111

Postautor: mixor » 10 lis 2014, 14:45

Polecam materac od materace-viscotherapy.pl. Są bardzo wygodne i wysokiej jakości. Nie zamienie go na żaden inny materac!
mixor

Postautor: motorowy » 23 sty 2015, 23:07

ja wybrałem materac lateksowy, ktory podzielony jest na rozne strefy ortopedyczne i dzieki temu rozroznia nacisk poszczegolnych czesci ciala :) bardzo wygodny i przde wszystkim zdrowy dla kręgosłupa :) tutaj mozecie wiecej poczytac na ten temat: http://mildis.pl/pl/materace-do-spania
motorowy

Postautor: Damian-bijda » 30 sty 2015, 12:56

Materac i łóżko ze stelażem można kupić od razu za jednym razem przez stronę www.fest-materace.pl. Oni w ogóle mają w ofercie pełne wyposażenie sypialni, nawet poduszki i prześcieradła.
Damian-bijda

Postautor: iwopol24 » 21 mar 2015, 11:43

Polecam materac kieszeniowy. Wygodny i wytrzymały. Kilka informacji dla zainteresowanych

Sprężyna kieszeniową cechuje elastyczność punktowa dzięki czemu dopasowują się one doskonale do kształtów ciała. W materacu umieszczone są sprężyny kieszeniowe 9 strefowe które dzielą materac na 9 stref twardości. Każda sprężyna umieszczona jest w osobnej kieszonce co pozwala na wyeliminowanie odgłosów pracy sprężyn w materacu. Poprzez elastyczność punktową nie odczuwa się różnicy wagi partnerów czy też wiercenia, obracania się drugiej osoby . Dodatkowym atutem materaca jest zastosowanie lateksu. Jest to produkt zapewniający doskonałą cyrkulację powietrza, zwiększa komfort snu. Doskonale dostosowuje się do kształtu ciała, jest elastyczny i trwały.
iwopol24

Postautor: Gość » 11 kwie 2015, 12:28

A czy piankowe nie są wygodniejsze przypadkiem ?
Gość

Postautor: rysiek » 15 cze 2015, 8:00

Mam dobre zdanie o materacach ze sklepu na portalu www.ekomaterac.pl. Faktycznie ekologiczne i faktycznie zdrowe. Można wybrać z gotowych, albo złożyć indywidualne zamówienie na konkretny projekt materaca. Miła i pomocna obsługa.
rysiek

Następna