Serial fantasy Miecz Prawdy

Na co iść do kina.

Serial fantasy Miecz Prawdy

Postautor: madzia_axn » 26 wrz 2014, 23:59

Trudno się dziwić, że twórca serialu Miecz Prawdy (premiera 4 lipca, godz. 22:05 w AXN Black), Sam Raimi, wybierając miejsce do ekranizacji cyklu książek Goodkina, podążył śladami ojców filmów fantasy: Petera Jacksona i Jamesa Camerona. Nowa Zelandia – miejsce, gdzie spotykają się ośnieżone góry, bajkowe doliny, pięknie usytuowane jeziora, rwące rzeki i dzikie lasy – nie po raz pierwszy posłużyła za plan zdjęciowy. Do tej pory w malowniczych plenerach powstały m.in. trylogia Władcy Pierścieni, Hobbit, Avatar, Ostatni Samuraj czy Opowieści z Narnii.
A Wam jakie plenery filmów czy seriali utkwiły w pamięci najbardziej?
madzia_axn

Re: Serial fantasy Miecz Prawdy

Postautor: Tabaluga » 29 gru 2015, 12:33

A czy ktoś oglądał ten serial? Właśnie kończę czytać Wróżebną Machinę - ostatni tom cyklu i zastanawiam się nad serialem. Słyszałam, że bardzo kiepsko wyszedł, może są tutaj fani Miecza Prawdy i mogą się wypowiedzieć o ekranizacji?
Awatar użytkownika
Tabaluga

Postautor: karolina_27 » 08 sty 2016, 16:07

Hmm oglądałam pierwszy sezon i niezbyt mi się podobał. Może dlatego, że za dużo nieścisłości w stosunku do książki, ale jak próbowałam je ignorować, to też się jakoś kiepsko oglądało. Jakoś nie mogłam się zmusić do obejrzenia sezonu drugiego.
karolina_27

Postautor: mazur1337 » 02 mar 2016, 5:43

Cóż, jeśli przyjmiemy, że serial będzie miłą rozrywką w klimatach fantasy z przebłyskującym gdzieś tam drugim dnem, będzie to zapewne pozycja ciekawa. Głównych bohaterów grają młodzi i dość sympatyczni aktorzy, akcja toczy się wartko, a niektóre epizody są autentycznie zabawne - na "Mirror" sam się ubawiłem. Podejrzewam jednak, że dla niektórych widzów, którzy założyli, że "Miecz Prawdy" będzie niezobowiązującą wieczorną rozrywką, niektóre perory mogą być zdecydowanie zbyt dramatyczne. Tym bardziej, że często niezbyt pasują do fabuły.
Awatar użytkownika
mazur1337

Postautor: Coolka » 17 cze 2016, 16:05

Oglądałam dwie serie i przyznam, że ciekawie się zapowiada dalej. Dużo fantasy i nie da się nudzić, więc całkiem fajny serial.
Coolka

Postautor: Oliwia1 » 02 paź 2016, 16:26

Serial naprawdę super ja już niestety skończyłem go oglądać ale dzięki niemu zamierzam się zabrać za czytanie serii Miecz Prawdy

Ostatnio przesunięty w górę 02 paź 2016, 16:26 przez: Anonymous.
Oliwia1