Jaki monitor do gier?

Gry na komputer i konsole

Jaki monitor do gier?

Postautor: monika-bdg » 23 cze 2017, 5:58

Witam wszystkich, mam pytanie natury technicznej. Syn gra i chciałam mu na urodziny zrobić niespodziankę w postaci nowego monitora. Stary to trup, który mamy już w domu od niepamiętnych czasów. Nie mam pojęcia jaki dokładnie mu dać. Wiem, że on mi coś tam kiedyś tłumaczył, że do gier to powinien być taki a taki, ale ja kompletnie nic z tego nie pamiętam, niestety. A podejrzewam, że to pewnie nie takie proste. Pomóżcie mi jeżeli się na tym znacie, będę wdzięczna :)
monika-bdg

Re: Jaki monitor do gier?

Postautor: fryderyk » 20 lip 2017, 14:05

To zależy jak często syn gra i w co dokładnie. Ale już pomijając tę kwestię - ile syn ma lat? Może jest już w takim wieku, by zasugerował jaki monitor byłby odpowiedni dla niego? Chyba lepiej byłoby zapytać go czego potrzebuje, a potem kupować. Albo delikatnie podpytać i kupić taki, który będzie mu pasował. Ale postaram się pomóc tak dosyć ogólnie, skoro syn wspominał o grach. Przede wszystkim - matryca. Do gier zwykle kupuje się monitor z matrycą TN, ze względu na szybszy czas jej reakcji. W niektórych grach ważne są nawet ułamki sekund. Druga kwestia - częstotliwość odświeżania. Standardowe monitory dla graczy mają około 70-85Hz, lepsze ale też droższe około 144Hz. Rozdzielczość też powinna być na przyzwoitym poziomie i to minimum Full HD. Jednak im wyższa tym lepsza. Jeżeli syn spędza sporo czasu przez komputerem to miłym dodatkiem będą technologie typu FlickerFree (brak efektu migotania obrazu). To takie ujęcie sprawy trochę z grubsza i bardzo ogólne, nie wiem czy wystarczy. Jeśli miałbym z kolei polecić coś konkretnego to zastanowiłabym się na Pani miejscu nad serią monitorów dla graczy od iiyamy. Całkiem popularne, cenowo przystępne, z reguły dobrze oceniane: iiyama-sklep.pl/20-monitory-dla-graczy-iiyama-g-master. Obsługa w sklepie powinna Pani finalnie pomóc :)
fryderyk