Nauka przez granie

Gry na komputer i konsole

Nauka przez granie

Postautor: adrianakos » 03 kwie 2017, 9:15

Czy ktoś z Was ma dzieci w wieku wczesnoszkolnym?
Długo starałam się odpuścić kupowanie tableta, ale teraz już nie dało rady, ale chcę przynajmniej mieć wpływ na to, co jest tam zainstalowane. Czy to jest wykonalne? I kolejna kwestia - nauka przez granie to bajka, czy faktycznie jestem w stanie znaleźć coś takiego dla dziecka?
adrianakos

Re: Nauka przez granie

Postautor: hosters » 04 kwie 2017, 9:18

Nasze dziecko idzie od września do podstawówki, w tym roku kończy 7 lat.
90 proc. dzieci ma już tablety w przedszkolu - więc naprawdę nie ma się czym przejmować.
Gry są różne - aby nie miały negatywnego motywu, a samo to, że kolejne etapy są bardziej wymagające już rozwija.
Zainstaluj dziecku Cukierowo - fajna, kolorowa giera, z prostym tematem, a na tyle grywalna, że nawet mnie to wciągnęło ;-)
hosters

Postautor: adrianakos » 05 kwie 2017, 9:20

Nie ma w niej żadnych płatności?
Można to gdzieś przetestować bez instalowania na tablecie?
Jakaś wersja online, coś w tym stylu?
adrianakos

Postautor: hosters » 06 kwie 2017, 9:22

Można sobie coś tam ułatwić/przyśpieszyć płatnościami - ale my z tego nie korzystaliśmy. Czytałam jedynie w opisie gry, że coś takiego jest, ale nie ma potrzeby korzystania z tego. Zreszą - frajdę ma się dopiero, kiedy sama przechodzisz kolejne etapy, a im dalej w las, tym naprawdę coraz trudniej sobie z tym poradzić.
hosters

Postautor: adrianakos » 06 kwie 2017, 12:16

Wystarczy. Znalazłam to przez Google, widzę że też jest na Google Play. Tak czy siak - zainstalowane. Chwilę zagrałam, ale widzę, że chyba nawet specjalnie nie będę musiała przy tym długo siedzieć, bo nawet ta gra nie wygląda na taką, która mogłaby mieć negatywny wpływ na dziecko. Pogram jeszcze dzisiaj - całkiem fajnie to wygląda.
adrianakos

Postautor: astana » 13 kwie 2017, 6:23

Cukierowo? Spoko, ja sama w to gram, a mam 30 lat ;-) Niby taki jak inni - chciałam najpierw sprawdzić czy gra jest na pewno bezpieczna dla dziecka, a wyszło tak, że mnie to wciągnęło ;-) Gramy razem - tzn. ja wtedy, kiedy moja córka już śpi, ona ma max godzinę w ciągu dnia na granie i uważam, że to jest optymalny czas.
astana

Postautor: pomdela » 16 maja 2017, 11:22

Ale co poradzić, skoro ta gra po prostu wciąga, co? Ja gram więcej, niż moje dziecko, poważnie mówię ;-)
A człowiek krzyczy później na malucha, że nie chce odejść. Trzeba też trochę zrozumienia, ale też wcześniej ustalić dzienny czas na granie.

Ostatnio przesunięty w górę 16 maja 2017, 11:22 przez: Anonymous.
pomdela