Monitor do użytku domowego poszukiwany

Komputer stacjonarny czy laptop.

Monitor do użytku domowego poszukiwany

Postautor: monika-bdg » 24 lip 2017, 21:03

Szukam monitora na użytek domowy, cena tak maksymalnie gdzieś do 1000 zł. Nie korzystam z kompa jakoś szczególnie intensywnie. Codziennie, ale bez szaleństw. W coś tam czasem pogram, ale to rzadko bo nie mam czasu, po pracy jakiś film czy serial obejrzę itp. Nic szczególnego. Wiem, że teoretycznie wystarczyłby mi monitor za jakieś 500 zł, ale wychodzę z założenia, że jak już raz na ileś lat go wymieniam, to wolę jednak się szarpnąć na coś lepszego. Przede wszystkim żeby obraz miał bardzo dobry, dobre kąty widzenia czy odwzorowanie barw, na tym mi najbardziej zależy. Nie jestem znawcą, orientuję się baaardzo pobieżnie, dlatego chciałem zapytać kogoś bardziej rozeznanego w temacie jak ugryźć ten zakup, by być zadowolonym :)
monika-bdg

Re: Monitor do użytku domowego poszukiwany

Postautor: andrzej_falkowski » 17 sie 2017, 14:58

Za 1000 zł to już można całkiem przyzwoity monitor kupić. Kwestia doboru odpowiednich parametrów i w sumie określenia jakichś wymagań. Jak mówisz, że grasz w "coś tam" i że "czasem" to zakładam, że nie jest Ci potrzebny sprzęt typowo gamingowy. W sumie masz dość sporą dowolność. Ogólnie chodzi między innymi o rodzaj matrycy. TN jest głównie pod gamerów i ma nieco gorsze kąty widzenia, gorsze barwy. Za to reaguje szybko. Ale jeśli bardzo zwracasz uwagę na takie rzeczy jak jakość obrazu to wybierz coś z matrycą IPS czy tam VA (VA trochę tańsza, ale o wiele lepsza niż TN). Przekątna to też typowo Twoje widzimisię, ale radziłbym 24-27", czyli dość typowy rozmiar. Ten byłby ok: iiyama-sklep.pl/208-monitory-dla-grafikow-i-fotografii-monitor-iiyama-prolite-xub2790hs-27-ips-full-hd-ultraslim-pivot-gwarancja-zero-martwych-pixeli-4948570113064.html.
Awatar użytkownika
andrzej_falkowski