Protest rolników w Szczecinie

Nie tylko polska polityka

Protest rolników w Szczecinie

Postautor: Marian » 21 sty 2013, 8:38

Od 5 grudnia w Szczecinie trwa protest rolników przeciwko wykupowaniu ziemi przez cudzoziemców. Nie wiem dokładnie o co w tym proteście chodzi, ale naprawdę współczuję mieszkańcom Szczecina, bo od półtora miesiąca prawie codziennie mają zablokowane centrum miasta, bo rolnicy urządzają sobie przejazdy przez główne ulice. Okolice reprezentacyjnej części miasta, czyli Wałów Chrobrego to "rolnicze miasteczko", gdzie na kilku zamkniętych dla ruchu ulicach stoją ciągniki, a rolnicy mają tam swoje obozowisko. Byłem w Szczecinie parę dni temu i widziałem to. Powiem szczerze, że za ciekawie to nie wygląda...
Marian

Re: Protest rolników w Szczecinie

Postautor: Borys » 24 sty 2013, 13:50

Dzisiaj znów wyjechali w miasto po paru dniach przerwy. Czy oni nie rozumieją, że tym jeżdżeniem g... zrobią, a tylko powiększy się liczba ich wrogów - mieszkańców Szczecina, którzy nie są niczemu winni, a tylko cierpią przez te "parady traktorów"?
Borys

Rolnicy wrócili na ulice

Postautor: Marcin » 25 sty 2013, 9:55

Wczoraj przegięli pałę po całości. Zablokowali prawie całe centrum. Mam ich serdecznie dosyć!!! Niech wynoszą się na swoje wiochy i wezmą się za uczciwą robotę zamiast uprzykrzać życie innym. Ja im tej ziemi nie podkupuję, więc dlaczego mam cierpieć z tego powodu? DOŚĆ!!!
Marcin

Postautor: Jurek » 05 lut 2013, 12:11

Dzisiaj mijają 2 miesiące od początku protestu.

Podobno rolnicy wybierają się do Brukseli - oczywiście protestować. Ciekawe kiedy oni znajdą czas na uprawianie roli? Przyjdą żniwa i nie będzie czego zbierać z pola...
Jurek

Postautor: NIE KAŻDY » 11 lut 2013, 20:23

JAK WAS CZYTAM TO MI RĘCE OPADAJĄ ,TYLKO ABY WŁASNA MISKA I NIC WIECEJ. OBYWATELE OD SIEDMIU BOLEŚCI . CO ZA BRAK POCZUCIA WSPÓLNOTY. NIEUCZCIWA KONKURENCJA WYKUPUJE TYSIĄCE HEKTARÓW (TO POTO NASI DZIADOWIE GINĘLI PRZECIEŻ W WALCE O ZIEMIĘ -TERUTORIUM), WŁADZA I MEDIA BIERZE ICH NA PRZECZEKANIE CZEKAJĄ NA WIOSNĘ I ROBOTE W POLU, A WY TU MARUDZICIE , ZAMIAST ZAPYTAĆ DLACZEGO WŁADZA NIE ZAŁATWI TEJ SPRAWY ? NIE SKARŻYCIE SIE W TEJ SPRAWIE NA WŁADZĘ BO DOBRZE WIECIE ŻE WŁADZE WAS OLEJĄ TAK JAK TYCH ROLNIKÓW
NIE KAŻDY

Rolnicy protestują w Szczecinie

Postautor: Jurek » 12 lut 2013, 8:24

Po pierwsze - nie drzyj się. Dobrze wychowany człowiek nie używa Caps Locka.

Po drugie - ta cała rolnicza szopka na ulicach Szczecina to przede wszystkim utrudnianie życia mieszkańcom miasta, którzy nie są niczemu winni, a cierpią najbardziej. Rozumiem, że o swoje prawa należy walczyć, ale nie kosztem ludzi, którzy sobie na to nie zasłużyli. Jeżeli będę chciał podwyżki od szefa, nie pójdę krzyczeć pod oknem sąsiada, tylko będę negocjował z szefem. Czy to tak ciężko zrozumieć, że szczecinianie mają już serdecznie dość tych utrudnień, stania w korkach, przeciskania się przez miasto i słuchania klaksonów? Dogadujcie się z tymi, którzy są winni całemu zamieszaniu. Dlaczego tego nie robicie? Dajcie w kocu spokój normalnym ludziom!
Jurek

Postautor: refreshka » 18 mar 2013, 9:45

faktycznie protest ma niby być kierowany przeciwko władzom, a cierpią na tym zwyczajni obywatele :/
refreshka

Rolnicy wracają na drogi zachodniopomorskiego

Postautor: Maciej » 18 sty 2014, 13:57

Podobno rolnicy znów wracają do protestów na drogach i znów mają pojawić się na drogach województwa zachodniopomorskiego. Mam nadzieję, że zabłądzą i nie trafią ponownie do Szczecina.

Ostatnio przesunięty w górę 18 sty 2014, 13:57 przez: Anonymous.
Maciej