Debata na temat związków partnerskich

Nie tylko polska polityka

Debata na temat związków partnerskich

Postautor: Mirek » 30 sty 2013, 8:24

Ostatnio głośno jest na temat wprowadzenia tzw. związków partnerskich. Obserwuję to co dzieje się w sejmie i po prostu robi mi się przykro. Pomijam już wszelkie objawy dyskryminacji wobec mniejszości seksualnych, bo to temat na odrębną dyskusję, ale odnoszę wrażenie, że nasi parlamentarzyści w ogóle nie wiedzą o co chodzi w całej sprawie, mają klapki na oczach i nastawieni są tylko na mówienie "NIE" bez znajomości tematu. Przecież chodzi m.in. o tzw. konkubinat, czyli wspólne życie bez ślubu, co często bywa przeszkodą w wielu sprawach, np. otrzymywania informacji na temat stanu zdrowia partnera (bo przecież kochanek czy kochanka to nie rodzina) lub dziedziczenia (nie ma testamentu, partner umiera i jest - krótko mówiąc - pozamiatane).

Dobrze byłoby, gdyby nasi posłowie zapoznali się dokładnie z całą sprawą. Przecież nie muszą zgadzać się na małżeństwa homoseksualne, ale mogą uregulować sprawy konkubinatu, żeby ludziom, którzy nie chcą z jakiegoś powodu brać ślubu, mieli w życiu trochę łatwiej.
Mirek

Edyta Górniak oburzona jest debatą

Postautor: olczatka » 30 sty 2013, 8:29

Zaraz po debacie Edyta Górniak zabrała głos w sprawie. Piosenkarka jest wściekła

Nie mogłam spać. Nie mogłam wczoraj skupić się nad niczym! Nie wiem nawet jak opisać to, co czuję !
Na ogół jestem opanowana. Poza sceną rzecz jasna.
Ale wczorajszy dzień i wystąpienia Polityków w Naszym rodzimym kraju obudził we mnie GNIEW ! GNIEW I WŚCIEKŁOŚĆ! Jestem w szoku! Nie mogę znieść tej agresji, arogancji i głupoty. Co gorsza NIEWIEDZY!

Drodzy Politycy, gdzie PRAWO do wolności myśli, sumienia i wyznania zapisane w Konstytucji PRAW CZŁOWIEKA ??!
Powinny być nienaruszalne!! Jak można wypowiadać się o ludziach w taki sposób ? Nie pojmuję tego.
Korespondenci zagraniczni, którzy goszczą w Polsce z pewnością przetłumaczą te słowa dla Świata. Jest mi wstyd.

Mogą być tematy trudne, ale rozmawiać o nich w takim tonie nie przystoi Politykom, którzy powinni dla swoich Rodaków być przykładem wiedzy, otwartej świadomości, mądrości i Dobroci.

Jest mi boleśnie przykro za wszystkich, którzy wczoraj zostali obrażeni.

Edyta Górniak
olczatka

Politycy nie mają pojęcia na temat związków partnerskich

Postautor: Olgierd » 18 sty 2014, 13:58

Myślę, że politycy są za bardzo zaślepieni polityką, a nie zwracają uwagi na sprawy przyziemne. Wystarczyłoby, żeby rozejrzeli się wokół siebie i zobaczyliby, że te związki partnerskie, którym są oni tak bardzo przeciwni, to codzienność, a nie jakaś fanaberia. Wielu z nich też pewnie posiada partnerów, z którymi żyją bez ślubu. Trochę mi to zalatuje hipokryzją...

Ostatnio przesunięty w górę 18 sty 2014, 13:58 przez: Anonymous.
Olgierd