Papież Benedykt XVI rezygnuje

Na co warto zwrócić uwagę, żeby być na bieżąco z wiadomościami.

Papież Benedykt XVI rezygnuje

Postautor: Edek » 12 lut 2013, 12:13

Byłem w szoku jak o tym usłyszałem. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w średniowieczu. Z drugiej strony chyba dobrze, że świadomie zrezygnował z funkcji, zanim stan zdrowia miałby mu to uniemożliwić. Przynajmniej zaoszczędzi to wszystkim takiego żenującego widowiska jakim było umieranie Jana Pawła II na oczach całego świata.

Ciekawe kto zostanie nowym papieżem...
Edek

Czy nowy papież będzie czarnoskóry?

Postautor: Ania » 12 lut 2013, 12:17

Kiedyś słyszałam przepowiednie, że będzie czarnoskóry papież. Może teraz? Widziałam, że wśród tych wszystkich kardynałów są również ludzie o innym kolorze skóry niż biały. To byłoby ciekawe...
Ania

Arcybiskup Georg Gaenswein na papieża!

Postautor: Jola » 13 lut 2013, 11:23

Ja już mam swojego kandydata na papieża. Georg Gaenswein - niemiecki arcybiskup, który z wyglądu przypomina Daniela Craiga - odtwórcę roli Jamesa Bonda. Facet jest tak przystojny, że gdyby został papieżem, chyba bym wstąpiła do zakonu!!!
Jola

Kogo wybiorą nowym papieżem?

Postautor: Maciek » 14 lut 2013, 8:18

Też się zastanawiam, kogo wybiorą... Ciekawe czy tym razem trafi na Włocha, czy może będzie to ktoś z kraju, którego nikt by się nie spodziewał.
Czarnoskóry papież? Hmmm... Były takie przepowiednie, więc kto wie? :)
Maciek

Re: Papież Benedykt XVI rezygnuje

Postautor: refreshka » 18 mar 2013, 9:49

i mamy nowego papieża, myślę, że wbrew pozorom nie jest to zaskakująca decyzja, bo w Ameryce południowej kościół teraz jak i z resztą wcześniej ma się bardzo dobrze, katolików wciąż przybywa w przeciwieństwie do Europy, gdzie chyba nawet więcej osób odchodzi z kościoła niż przychodzi
refreshka

Papież Franciszek z Argentyny

Postautor: Helka » 18 sty 2014, 14:39

Nie jestem zagorzałą katoliczką, ale ten nowy papież zrobił na mnie dobre wrażenie. Widać że jest otwarty do ludzi i jest to raczej szczere a nie pozowane. Myślę, że będzie lubiany, nawet bardziej niż Benedykt XVI
Helka

Re: Papież Benedykt XVI rezygnuje

Postautor: raima55 » 24 gru 2014, 7:29

A u mnie byli moi kochani Afromentale!!! Byłam na koncercie w Gdańsku i chociaż było zimno to wcale nie zmarzłam! Bardzo się cieszę, że mogłam tam być! Buziole!!!

Ostatnio przesunięty w górę 24 gru 2014, 7:29 przez: Anonymous.
raima
raima55