Nieuczciwy pracodawca.

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Nieuczciwy pracodawca.

Postautor: Protektor » 07 gru 2017, 9:17

Czy na polskim rynku dużo jest nieuczciwych pracodawców, którzy nie płacą ludziom za pracę lub nie płacą w całości?
Myślę, że najczęściej dotyczy to sytuacji, w której pracuje się bez żadnej umowy u prywatnego właściciela firmy, który może się okazać nieuczciwy wobec swoich pracowników.
Zresztą i "umowa" o pracę nie zawsze pomoże, jeżeli nie jest to prawdziwa umowa, tylko tzw. "umowa śmieciowa", gdzie się okazuje, iż pracodawcy nie opłacają żadnych składek za pracowników, choć teoretycznie wszystko wygląda dobrze.
Ja mogę mieć podobnie, ponieważ jestem teraz w firmie u znajomego i trochę u niego pracuję w branży drzewnej, w lesie.
Jestem u niego wprawdzie od nie dawna, ponieważ spotkałem go przypadkowo i on kogoś potrzebował do pracy, ale nie wiem, jaki on jest, bo ja go wcześniej nie znałem bliżej, tylko z widzenia go trochę znałem.
Czekam już dosyć długo na wypłatę od niego i nie jest to jakaś, spora kasa, tylko parę złotych, ponieważ godziny pracy zawsze sobie zapisuję.
Wcześniej, jak pomagałem mu przy zwożeniu drewna na opał, ( bo również tym się zajmuję ) to mi płacił dniówki i było w porządku.
Teraz miała być wypłata 30 listopada, z tego co mi powiedział, ale ja się przypominałem kilka razy, to mówił, że na kasę jeszcze czeka i nie ma kasy.

Podobno są o nim jakieś opinię, że nie wypłaca na czas ludziom za pracę u niego lub nie wypłaca wszystkich pieniędzy, ale jak jest naprawdę, to ja nie wiem.
Ja u niego jestem od bardzo nie dawna i zacząłem dopiero pracę, ale nie mam jeszcze umowy, ponieważ nie bardzo mi ona pasuje.
Gdyby się tak zdarzyło, że nie dostanę od niego kasy za wypracowane godziny, a on się okaże nieuczciwy, to ja oczywiście już do niego do pracy nie pójdę.
Nie wiem jeszcze, jak jest, a on deklarował mi, że wszystko zapłaci, tylko czeka na kasę.

No właśnie, jak można odzyskać należną kasę z wypłaty od nieuczciwego pracodawcy, u którego nie ma umowy?
Myśleć trzeźwo i pozytywnie.
Awatar użytkownika
Protektor