Szkoła po liceum

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Re: Szkoła po liceum

Postautor: Eska » 09 gru 2014, 11:10

Zbadałam sprawę, przemyślałam sobie całokształt koncepcji i chyba to będzie dobre rozwiązanie. Kosmetyki, pielęgnacja zawsze były moim konikiem, zatem dlaczego nie zrobić z tego pracy, która będę się cieszyła. Pierwszym etapem będzie wspomniany GoWork, gdzie chciałabym się nauczyć podstaw, rzeczy najważniejszy. W międzyczasie może uda się złapać jakaś dorywcza pracę w tym obszarze. Mam nadzieję, ze to wszystko zadziała :)
Eska

Postautor: adam13 » 12 kwie 2015, 4:40

Jenga pisze:
> To akurat jest to perspektywiczne, skoro ktoś coś lubi i chce sie tego
> uczyć, a potem moze miec dzieki temu pracę i przyszłosć.

Ważne jest, że ona widzi w tym swoją szansę. Można jej tylko kibicować.
adam13

Postautor: wiórekKokos » 15 cze 2015, 7:52

Każdy chciałby robić to co lubi i dostawać za to kasę, ale nie każdemu się to udaje. Kursy i szkolenia daja większe możliwości, więc korzystanie z ofert takich jak np. gowork jest uzasadnione i nawet wskazane.
wiórekKokos

Postautor: Dinren » 28 lut 2016, 22:32

Wszystko zależy od predyspozycji i zainteresowań;) ja jestem dobra w językach, więc wybrałam filologię rosyjską, bo uważam, że nauka języków obcych to przyszłościowe zajęcie, dodatkowo uczę się jeszcze języka hiszpańskiego;) Studiuję w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie, sama uczelnia świetna;)
Dinren

Postautor: bofuslawa » 12 sie 2016, 9:03

posłuchaj radę starszej koleżanki i cały czas stawiaj na języki obce. Teraz jest duże parcie na specjalistów językowych więc jednocześnie dużo dobrych ofert pracy. Wystarczy zobaczyć na http://www.linguajob.pl/ (portal pracy dla specjalistów językowych) żeby się przekonać jak bardzo tacy specjaliście są teraz poszukiwani. Najwięcej oferty jest w działach IT czy księgowości więc można się bardzo fajnie ustawić w życiu:)
bofuslawa

Postautor: wiola » 21 wrz 2016, 21:23

najlepiej studia ;)
wiola

Postautor: Vernon » 19 lis 2017, 18:05

ja tu robiłam szkołę policealną: bezplatneszkoly.pl/szkoly-policealne/ uważam, że dużo bardziej się opłaca do takiej szkoły iść niz do każdej innej po liceum. Ta mnie chociaż zawodu nauczyła i nauczyciele mieli bardzo praktyczne podejście do tematu.
Vernon

Postautor: Bob » 22 lis 2017, 10:16

Prywatna uczelnia też wydaje się sensowna, ja studiuję na Akademii Polonijnej w Częstochowie i jestem zadowolona.
Bob

Postautor: Ariadna » 22 lis 2017, 21:36

Nie ma uniwersalnej zasady co najlepsze, zależy jaki ma się pomysł na siebie :)
Awatar użytkownika
Ariadna

Poprzednia