Szkoła po liceum

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Szkoła po liceum

Postautor: Eska » 25 lis 2014, 15:03

Heja,
Robie w przyszłym roku maturę, lecz ciągle się zastanawiam nad słusznością pójścia na uczelnie wyższą. Biorę tez na poważnie szkolę policealną, po której będę miała wyuczony zawód. może jest to lepsze wyjście, co sądzicie?
Eska

Re: Szkoła po liceum

Postautor: adam13 » 26 lis 2014, 7:00

To już zależy od Ciebie. Jeżeli masz pomysł na studia i pasję do tego, to na pewno warto kształcić się na uczelni wyższej. Możesz się jednak zastanowić nad szkołą policealną lub kursem. Często to jest lepsze wyjście niż studia, po których nie ma pracy, a im szybciej rozpoczniesz pracę tym lepiej. Dobry zawód czasem więcej znaczy niż wykształcenie.
adam13

Postautor: Eska » 26 lis 2014, 15:43

Myślałam o kursie z kosmetologii, czy coś co mnie w sporym stopniu interesowało. Kiedyś chciałabym mieć własne studio, salon urody, więc może tutaj byłby właściwy początek takiej drogi.
Eska

Postautor: adam13 » 27 lis 2014, 8:34

Kosmetologia to nie moja broszka, ale wiele szkoleń i kursów znajdziesz w GoWork. Raczej lepiej korzystać z bardziej znanych placówek. Z tego, co wiem, to jeżeli jesteś bezrobotna, to możesz otrzymać dofinansowanie w PUPie.
adam13

Postautor: Eska » 28 lis 2014, 10:15

Ja zawsze miałam do tego zapędy. Uwielbiam kosmetyki, kremy, balsamy, itd. Zorientuje się z tym Go Workiem, jak radzisz.
Eska

Postautor: Rusałka » 01 gru 2014, 12:58

To chyba zależy od tego co kogo interesuje. Nie każdy jest umysłem ścisłym i nie każdy lubi to samo. Mój brat niedawno zanim zdecydował to wchodzil jakiś czas na pledu.pl i przeglądał wykłady z róznych dziedzin. Po tym dopoiero doszedł do tego co interesowało go najbardziej i taki właśnie kierunek studiów wybrał.
Rusałka

Postautor: adam13 » 03 gru 2014, 7:47

To nie tylko kwestia zainteresowań, ale także perspektyw, czy ma szansę na pracę do danej szkole. Dlatego kurs lub szkołę policealną należy wybierać z głową.
Pledu, ciekawa stronka, ale raczej dla studentów.
adam13

Postautor: Lana » 04 gru 2014, 12:08

Jeśli ktoś chce poszerzać swoją pasję, uczyć sie jej teoretycznej podstawy, rewelacja. Przyjemne i pożyteczne. Nie zastanawiaj się dziewczyno, tylko idź na taki kurs.
Lana

Postautor: adam13 » 05 gru 2014, 8:29

Kurs czy szkoła dla samej szkoły jest też trochę bez sensu. Zawsze należy patrzeć perspektywicznie. Owszem, fajnie robić coś, co się lubi, ale niestety teraz to nie takie proste - pragmatyzm górą.
adam13

Postautor: Jenga » 05 gru 2014, 15:24

To akurat jest to perspektywiczne, skoro ktoś coś lubi i chce sie tego uczyć, a potem moze miec dzieki temu pracę i przyszłosć.
Jenga

Następna