Jakie warto wybrać studia podyplomowe ?

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Jakie warto wybrać studia podyplomowe ?

Postautor: gosc » 28 sty 2015, 10:47

Kończę w tym roku studia informatyczne i myślałam o rozwoju w kierunku zarządzania IT bo słyszałam, że to bardzo rozwijająca się branża. Nie mam tylko żadnego doświadczenia z zarządzaniem. Więc może jakieś kursy albo studia podyplomowe? Jak uważacie?
gosc

Re: studia podyplomowe

Postautor: pietrek » 30 sty 2015, 11:40

moim zdaniem studia podyplomowe to najlepesze w co mozna zainwestowac. ja chodze od tego roku na sggw na zarzadzanie projektami i uslugami IT w administarcji publicznej. jestem bardzo zadowolony, duzo wiedzy praktycznej i tylko to, co najwazniejsze. polecam :)
pietrek

Re: studia podyplomowe

Postautor: habiak » 11 mar 2015, 8:14

Dobrym pomysłem może być też zapisanie się na szkolenie z tematyki, która jest związana z twoją branżą. Spory wybór szkoleń jest na http://www.gowork.pl więc możesz się tam rozejrzeć. Faktem jest, że teraz studia nie gwarantują zatrudnienia, więc trzeba robić co się da, żeby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Inaczej może być ciężko z rozwojem zawodowym.
habiak

Re: Jakie warto wybrać studia podyplomowe ?

Postautor: ohggii » 13 mar 2015, 9:44

Aby dobrze wybrać studia można wstępnie zapoznać się z ofertami pracy jakie są na rynku. Jakich ludzi szukają pracodawcy i jakie umiejętności są potrzebne by po studiach znaleźć pracę.
Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy :)
rekrutacyjnarewolucja.pl
ohggii

Postautor: fafula » 26 mar 2015, 13:08

IT jest teraz bardzo popularne, więc to na pewno kierunek nad którym warto się zastanowić, szczególnie jeśli mamy inklinacje w tym kierunku. Ogólnie to uważam, że takie dodatkowe przeszkolenie to dobry pomysł bo zwiększamy naszą wartość na rynku pracy, warto trzymać rękę na pulsie jeśli chodzi o oferty bo często można trafić studia w naprawdę dobrej cenie, np. na http://www.gowork.pl
fafula

Postautor: wedrowca » 22 maja 2015, 0:21

Oj warto iść! W tych czasach warto mieć wiele ukończonych kursów/kierunków. Mi w wyborze odpowiednie uczelni i kierunku pomogła ta wyszukiwarka, http://studiapodyplomowe.net.pl/znajdz-studia-podyplomowe/ dzięki niej wiedziałam, gdzie i co jest dostępne.
wedrowca

Postautor: anniee » 14 sie 2015, 6:57

Zdecydowanie studia podyplomowe, pracodawca przychylniej patrzy na dyplom Uczelni a niżeli zaświadczenie o dobyciu kursu. Z resztą wydaje mi się, że bardziej byś z nich skorzystał i wyniósł więcej umiejętności. Jeszcze pozostaje kwestia wyboru specjalności, ale z tym myślę nie byłoby problemu, ponieważ Uczelnie mają bardzo bogate oferty, zobacz chociażby UTH im. H. Chodkowskiej w Warszawie, gdzie na wydziale zarządzania jest wiele ciekawych kierunków. Sama miałam problem z wyborem, ale ostatecznie robię studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi. Jest dużo zajęć praktycznych, zjazdy mamy co dwa tygodnie w sobotę i w niedzielę, także z łatwością można pogodzić pracę i naukę.
anniee

Postautor: Filipek007 » 29 lis 2015, 1:43

Studia podyplomowe powinno się wybrać takie, aby przydały się nam w przyszłej pracy, dlatego warto zorientować się w ofertach pracy, aby wiedzieć jakie umiejętności są pożądane przez pracodawców;)
Zadbajmy o Nasz uśmiech :) Rady, opinie - funpage Panoramica 3D na facebooku. Zapraszam :)
Awatar użytkownika
Filipek007

Postautor: Mish » 08 sty 2016, 16:38

Można je też połączyć z ciekawym stażem, w zależności od kierunku. Na przykład Polpharma ma świetne staże w ramach Laboratorium Kariery, co daje wiele możliwości rozwoju i poszerzenia wiedzy absolwentom i studentom ostatnich lat biologii, chemii czy farmacji. Zobaczcie sobie http://www.laboratorium-kariery.pl - jeśli jest wśród nas jakiś student takiego kierunku, na pewno mu się spodoba. :) Moja siostra od razu aplikowała do nich, bo jest po biochemii. :)
Mish

Postautor: Antonio77 » 18 mar 2016, 15:49

fakt branża IT prężnie się rozwija a dodatkowo podstawą w dzisiejszych czasach jest język angielski, który trzeba znać równie dobrze jak ojczysty. Sprawdź sobie stronę http://lingwistyka.edu.pl/Studia/Wieczorowe. Maja teraz nową ofertę na studia wieczorowe z angielskiego biznesowego.
Antonio77

Następna