Studia - jakie wybrać? Czy warto studiować ?

Tu dyskutujemy na każdy, dowolny temat nie posiadający własnego podforum.

Re: Studia - jakie wybrać? Czy warto studiować ?

Postautor: ircia » 10 wrz 2016, 5:20

a o jakim kierunku myślisz sama jestem przed wyborem i chciałabym kontynuować naukę na jednym kierunku np na WSB u nas w Toruniu
ircia

Postautor: tatinka » 14 paź 2016, 4:17

hiszpański super jezyk :D sama chciałam studiować, ale na filologiach zawsze jest kupa innych przedmiotów niezbyt przydatnych, ja chciałam sam język więc wybrałam porządną szkołę językową :) polecam serdecznie Lincolna w Krakowie, super się tam uczy :)
tatinka

Postautor: Kiklolek » 14 paź 2016, 6:12

Jeśli masz konkretną pasję i studia mają Ci w tym pomóc to warto studiować. Jednak ogólnie większość kierunków jest do bani, a papierek mgr jest tylko papierkiem.
Kiklolek

Postautor: miami » 26 lis 2016, 9:16

[quote="tatinka"]hiszpański super jezyk :D sama chciałam studiować, ale na filologiach zawsze jest kupa innych przedmiotów niezbyt przydatnych, ja chciałam sam język więc wybrałam porządną szkołę językową :) polecam serdecznie Lincolna w Krakowie, super się tam uczy :)[/quote]

tatinka, bo języków w ogóle lepiej się uczyć osobno, jeżeli chcemy to zrobić szybko. oczywiście na dziennej filo jest to za darmo, ale wolę spędzić pół roku na szlifowaniu języka niż 2 lata na usiłowaniu dogłębnego zrozumienia kultury danego języka. swoją drogą wszyscy chwalą tego Lincolna, a sama szukam szkoły żeby pouczyć się nieco francuskiego, chyba zerknę na ofertę :)
miami

Postautor: Klaraa13 » 10 sty 2017, 1:26

Ja już kończę studia i prace pisze mi pisanieprac-ogloszenia24, ponieważ chce żeby było to dobrze zrobione. Studia to ważny wybór, nie może być przypadkowy.
Klaraa13

Postautor: KamilaM » 20 sty 2017, 15:08

Mnie z oferty wsb w Poznaniu zaciekawiły studia sprzedaż wsb.pl/poznan/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/strategie-sprzedazy-studia-z-certyfikatem-franklin-university-studia-tradycyjne . Wydaje się, że dzisiaj umięjetności współpracy z klientem/odbiorcą są w cenie? A przynajmniej jak patrzę jaki poziom prezentują działy sprzedażowe niektórych firm/sklepów to tak stwierdzam :D Co sądzicie?
KamilaM

Postautor: korporan » 17 lut 2017, 22:38

Kluczowe znaczenie ma odpowiednie podejście do tematu. Jeśli wybieracie uczelnie po to, żeby zdobyć magistra, to jedynie tracicie czas. Po co Wam to? Jedyne co mogę Wam poradzić, to po prostu szukanie kierunku jaki was faktycznie interesuje + uczelni, na których stawia się przede wszystkim na rozwój. I tutaj macie jeden z takich dobrych przykładów - wsp.szkolymydlowskiej.pl/ Jest dietetyka, pedagogika, administracja, kosmetologia, możliwe że coś jeszcze, ale ogólnie - nie ma masówki. Jest kilka dopieszczonych kierunków i właśnie powinniście szukać miejsc uczących na takich zasadach.
korporan

Postautor: Milka » 23 sie 2017, 13:57

ŁukaszM pisze:Studiowaliście, Studiujecie czy uważacie że studia nie są Wam do życia potrzebne??

Sądzę, że wyższe wykształcenie jest nadal pożądane, tak samo jak doświadczenie zawodowe. Kończę filologię, chcę tłumaczyć, choć nie wiem czy zdecyduję się na egzamin na tłumacza przysięgłego. Studia oprócz uporządkowanej wiedzy (w moim przypadku) nauczyły mnie również różnych technik tłumaczeniowych, postawiły przed wieloma problemami, które spotykają tłumaczy. Po filologii jest wiele opcji zawodu: agencja tłumaczeń, nauczanie, korepetycje, obsługa klienta w różnych firmach. Sądzę też, że ten zawód ma przyszłość.
Milka

Postautor: Astronom » 24 sie 2017, 9:41

idź do jakiejś pracy albo własny biznes. Na studia stracisz czas. Fakt nauczysz się co nieco na pewno ale ile z tego wykorzystasz? Jakieś 10% więcej nie
Astronom

Postautor: Damaletka » 19 wrz 2017, 0:20

moim zdaniem studiować warto ale tego czasu nie można zmarnować, więc warto jak najwięcej w czasie studiów rzeczy rozwojowych robić i pracować, ja w trakcie studiów przez rok była w usa jako aupair dzięki aupair.aifs i to była zdecydowanie najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć, nawiązałam tam super znajomości, super dopracowałam język a teraz w cv taki wyjazd jak najbardziej przyciąga wzrok
Damaletka

PoprzedniaNastępna