Lekkie desery

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Re: Lekkie desery

Postautor: bzium » 14 mar 2017, 11:18

Pamiętam jak kiedys jadłam pyszne tiramisu na weselu! do tego był świetny pokaz kawowy od perfect service, koktajle, soki aromatyczna herbata, panie były zachwycone! a oprocz
tego był candy bar ze slodyczami, tutaj juz była samoobsługa. ale tak fajna opcja
bzium

Postautor: fizuu » 04 sie 2017, 10:04

Osobiscie polecam swoje autorskie dzieło :) Deser z biszkoptami, truskawkami i lemon curd :idea:
Jeśli ktos chce spróbować to daje adres do przepisu upieczmy.pl/przepis/2049/deser-z-biszkoptami-truskawkami-i-lemon-curd
fizuu

Postautor: benia » 23 sie 2017, 11:31

Chyba większośc deserów będzie lekka, o ile nie doamy do nich ciężkich mas
Awatar użytkownika
benia

Postautor: oladega » 25 sie 2017, 10:44

To fakt, do niedawna najczęściej się spotykało ciasta z masą śmietanową. Uff... latem nie dało sie tego zjeść :x na szczęście to się teraz zmienia. Co do lekkich ciast, to już z dzieciństwa pamiętam biszkopt z galaretką i owocami. Proste, a jak smaczne :) a z deserów polecam galaretki, mus owocowy z jogurtem, wszelkie ciasta bez pieczenia (ale bez śmietany itd), no i desery z czekoladą na zimno :) w internecie są różne przepisy kulinarne, np tutaj: wkuchnizwedlem.wedel.pl/ także każdy może znaleźć coś co mu odpowiada :)
oladega

Postautor: Moja_Gazetka » 25 sie 2017, 13:23

Ja ostatnio pokochałam zapiekane owoce :D Gruszki, morele lub brzoskwinie kroisz na duże kawałki, wrzucasz do formy, posypujesz cynamonem, polewasz miodem, a na wierzch nakładasz trochę kruszonki (ale tylko trochę ;-) ). Pieczesz aż kruszonka będzie gotowa i podajesz z łyżką jogurtu greckiego. Lubię też mango lassi - aksamitny koktajl z mango i jogurtu naturalnego. Po deserowe inspiracje zapraszam do naszej super apki z przecenami - MojaGazetka.com ❤
Moja_Gazetka

Postautor: InTheMirror » 13 lis 2017, 22:24

Dla mnie fantastycznym lekkim deserem jest Tiramisu . Uwielbiam je jeść;) Robic zresztą też . A tak jak nie miałam jak zrobić deseru to bardzo chetnie sięgałam po ciastka Paryskie delicje z Biedronki . Były to bardzo dobrej jakosci ciastka . ... Teraz bardzo się popsuły . Przynajmniej w moich Pieszycach na Dolnym Śląsku . Zwłaszcza jak wróciłam z urlopu to po zakupieniu ciastek byłam niemile zaskoczona . Czy ktoś moze się podzielić podobnymi doświadczeniami ? co do tych delicji ?
InTheMirror

Poprzednia