Jak zrobić chleb domowy

Smaczne potrawy na każdą okazję.

Jak zrobić chleb domowy

Postautor: bukiet » 09 lip 2014, 11:22

od trzech lat piekę swój chleb. Polecam, bo jest zdrowy, prosty do zrobienia. 1 kilogram mąki, 1 litr wody, zakwas, 2 łyżeczki soli, ziarna np siemię lniane, itp, byle nie za dużo bo to nie keks
maki można dodać różne, ale ważne by były w większości razowe lub grahamowe np 150 g mąki żytniej 720, 350 g maki pszennej 750, 500 g mąki pszennej graham. Można modyfikować z orkiszową i innymi.
Najlepsze jest to, że chleb robi się szybko, rośnie kilka godzin, dwie keksówki z tego wychodzą.
bukiet

Re: chleb domowy

Postautor: benia » 29 paź 2014, 8:02

Ja akurat kupuję gotową mieszankę w Lidlu i taki piekę.
Trochę zabawy z odstawianiem i czekaniem aż wyrośnie, ale smak wszystko rekompensuje
Awatar użytkownika
benia

Re: chleb domowy

Postautor: Wiolka » 08 lis 2014, 17:16

Nie wiem czy taka gotowa mieszanka ma sens. Przecież to nie problem samemu zrobić :-) Ja teraz się inspiruję tymi przepisami z portalu Hellozdrowie: http://www.hellozdrowie.pl/jedzenie/10-przepisow-na-pyszny-domowy-chleb Sama bym na takie kombinacje chyba nie wpadła. Akualnie najbardziej sobie upodobałam chleb piwny z orzechami włoskimi.
Wiolka

Re: Jak zrobić chleb domowy

Postautor: benia » 10 lis 2014, 9:15

Dla mnie ma ;)
nie szukam drożdzy,zakwasu ;)
otręby czy co tam chce sobie dodaje ;)
Awatar użytkownika
benia

Postautor: artka » 24 kwie 2016, 15:16

Podziwiam Was, że Wam się samym chcę piec, ja mam tak miłe Panie w lajkonik-pik.pl/pl/gliwice-zwyciestwa na dole pod nosem, że zawsze coś dobrego doradzą, pieczywko świeże i pyszne więc piec mi się nie chce absolutnie taki ze mnie leń
artka

Postautor: uśka » 05 maja 2016, 8:44

Ja też http://www.lajkonik-pik.pl/pl/krakow bardzo lubię i faktycznie nie ma co piec własnego pieczywa jak oni mają takie pyszne i świeżę zawsze, a Panie mnie już znają i polecą co nowego fajnego warto wypróbować więc bardzo miła obsługa
uśka

Postautor: kowallo » 07 cze 2016, 20:22

przepisów wiele jest. Maż kupił wypiekacz do chleba na electro.pl i dzięki niemu chleb ma fajny kształ i jest super chrupki ;)
kowallo

Postautor: Lolek » 13 cze 2017, 10:17

Tez się musze skusić na zrobienie domowego chleba, brat robił i mi smakował taki chleb bardzo, w sumie nie ma na co czekac tylko wziac się do roboty!
Lolek

Postautor: leeloo » 17 cze 2017, 15:15

Polecam chleb z ziarnami słonecznika (przepis na stronie helio.pl) smakuje wybornie i wcale nie ma przy nim dużo roboty.
leeloo